Jump to content

Sondaj B-Zone


Kelton
 Share

Sondaj B-Zone  

872 members have voted

  1. 1. Ce vârstă aveți?

    • Sub 14 ani
      48
    • Între 14-16 ani
      290
    • Între 16-19 ani
      379
    • Peste 19 ani
      153
  2. 2. Cât timp petreceți în medie online pe zi pe serverele noastre?

    • Sub 2 ore
      105
    • Între 2 și 4 ore
      283
    • Între 4 și 8 ore
      408
    • Peste 8 ore
      74
  3. 3. Câte conturi dețineți pe serverele noastre?

    • 1 cont
      370
    • Între 2 și 4 conturi
      417
    • Peste 4 conturi
      83
  4. 4. În ce măsură sunteți de acord cu afirmația: funcțiile se iau pe pile.

    • Total de acord
      201
    • Oarecum de acord
      328
    • Oarecum nu sunt de acord
      164
    • În totalitate nu sunt de acord
      177
  5. 5. Cum considerați că-și fac treaba liderii?

    • Slab
      86
    • Așa și așa
      301
    • Bine
      388
    • Foarte bine
      95
  6. 6. Cum considerați că-și fac treaba helperii?

    • Slab
      188
    • Așa și așa
      278
    • Bine
      286
    • Foarte bine
      118
  7. 7. Cum considerați că-și fac treaba adminii?

    • Slab
      229
    • Așa și așa
      231
    • Bine
      271
    • Foarte bine
      139
  8. 8. Cum considerați că își face treaba Kelton?

    • Slab
      62
    • Așa și așa
      98
    • Bine
      287
    • Foarte bine
      423
  9. 9. Cum considerați că își face treaba Bobo?

    • Slab
      68
    • Așa și așa
      90
    • Bine
      261
    • Foarte bine
      451
  10. 10. Cum considerați că își fac treaba scripterii?

    • Slab
      17
    • Așa și așa
      52
    • Bine
      209
    • Foarte bine
      592
  11. 11. Cum ați aflat de B-Zone?

    • Prieteni/cunoștințe
      592
    • Reclamă
      38
    • Email
      5
    • Facebook
      9
    • Youtube
      94
    • Altfel
      132
  12. 12. Cât de important este pentru voi o recomandare a unui server din partea prietenilor sau să jucați pe același server?

    • Deloc important
      168
    • Puțin important
      216
    • Destul de important
      324
    • Foarte important
      162
  13. 13. Cât de bine funcționează conexiunea ta de internet către serverele noastre?

    • Foarte prost
      33
    • Așa și așa
      109
    • Bine
      332
    • Foarte bine
      396
  14. 14. Dacă ai putea face o singură modificare la un lucru ce ține de serverele noastre, ce ai modifica?

    • Ownerul
      21
    • Hostul
      33
    • Adminii
      87
    • Helperii
      32
    • Liderii
      59
    • Scriptul
      12
    • Codatii
      278
    • Jucătorii needucați
      348
  15. 15. Cât de bine pus la punct credeți că este Regulamentul Serverului?

    • Nu prea bine
      74
    • Destul de bine
      207
    • Bine
      287
    • Foarte bine
      302
  16. 16. Dacă ați avea șansa de a primi o funcție pe un server de pe o altă comunitate ați părăsi B-Zone pentru ea?

    • Da
      40
    • Poate că da
      109
    • Nu
      310
    • Cu siguranță nu
      411
  17. 17. În cazul în care ați jucat și pe alte servere, credeți că B-Zone este mai plăcut decât acele servere?

    • Nu am jucat altundeva
      146
    • Nu este mai plăcut
      58
    • Poate că este mai plăcut
      130
    • Cu siguranță este mai plăcut
      536
  18. 18. Care dintre următoarele sisteme vă place cel mai mult?

    • Dealership
      131
    • Safe Zone
      52
    • Waruri
      327
    • Evadare din Jail
      134
    • Joburi
      181
    • Shopul
      45
  19. 19. Cât de des faceți DM fără motiv pe serverele noastre?

    • Zilnic
      43
    • Destul de des
      31
    • Ocazional
      124
    • Rar
      229
    • Nu fac DM
      443
  20. 20. Ce părere aveți despre jucătorii care înjură?

    • Mă scot din sărite
      240
    • Îmi provoacă disconfort
      298
    • Nu mă deranjează
      241
    • Și eu folosesc limbaj vulgar
      91
  21. 21. Credeți că ar fi mai util sa sancționăm cu ban (civilii level 10+) și demitere membrii facțiunilor care înjură?

    • Nu, și eu înjur
      158
    • Poate că nu, nu mă deranjează înjurăturile
      196
    • Poate că da, nu îmi prea plac înjurăturile
      185
    • Da, poate așa se învață minte să nu mai înjure
      331
  22. 22. Ați dori să dețineți o funcție pe vreun server, dacă da, care?

    • Nu doresc funcții
      163
    • Lider
      380
    • Helper
      142
    • Admin
      185
  23. 23. Cât de eficiente credeți că sunt testele TeamViewer?

    • Deloc, toți iau ban aiurea
      122
    • Oarecum eficiente, mulți iau ban aiurea dar mai prindeți și codați
      313
    • Eficiente, mulți codați sunt prinși și puțini jucători iau ban aiurea.
      235
    • Foarte eficiente, am scăpat de o grămadă de codați până acum.
      200
  24. 24. Dacă ar fi să adăugăm un sistem nou, pe care l-ați dori?

    • Anticheat
      387
    • Sistem de Rob nou
      103
    • Sistem de Salarii Facțiuni
      192
    • Sistem Custom House Interior
      74
    • Sistem de Questuri
      114
  25. 25. Credeți că ar trebui să oferim șanse la diverse funcții jucătorilor vechi care au primit banuri grave, au sancțiuni multe pe conturi dar n-au făcut nimic rău de un an de zile?

    • Nu, dacă n-au știut să se comporte atunci nu vor ști nici acum
      159
    • Poate, e posibil să își fi schimbat comportamentul
      251
    • Da, au învățat cum să se comporte de atunci
      155
    • Cu siguranță da, chiar dacă au avut sancțiuni merită și ei șanse
      305
  26. 26. Dacă ar fi să mai deschidem un server RPG ați juca pe acesta?

    • Nu
      300
    • Poate că nu
      65
    • Poate că da
      294
    • Da
      211
  27. 27. Cum vedeți serverele noastre de sa-mp peste câțiva ani?

    • N-o să mai fie peste câțiva ani
      44
    • Probabil o să fie dar cu jucători puțini pe ele
      161
    • Mai dezvoltate ca acum și la fel de mulți jucători
      272
    • Mai dezvoltate ca acum, mai multe servere și mai mulți jucători pe toate
      393
  28. 28. Credeți că acest chestionar ne va ajuta să aducem niște modificări benefice pe viitor serverelor?

    • Nu
      57
    • Poate că nu
      21
    • Poate că da
      344
    • Da
      448


Recommended Posts

Foarte trist este faptul ca media de varsta nu este intre 14-16 ci intre 12-14. N-ai cum sa le impui niste lucruri bine definite de catre un om cu putina gandire, unui copil de 12-13 ani :) RPG3 d-aia are mult de pierdut, din cauza la copii astia:) D'asta evit sa joc prea mult, oricat incerci sa nu te enervezi din cauza unui player, o faci :) Exemplu made4kill , 13 ani plange a luat ban ( ADIO B-zone )....

Link to comment
Share on other sites

Kelton Ar trebuii sa se ia masuri cu admini. De ex : Adminul x intra pe server de diminteaza iar adminul y ii da kick motiv Neata dute si culcate. asta este STAFF?

+ De asta imi place categoria cu sistemul de salarii, Si sistemul de Case

RW Yuri are foarte multa dreptate aici. De ce sa imi cumpar casa cand stau chirie 1$.

Si inca ceva. Nu am vazut in sindaj o propunere. Cand te coectezi in game ce ar fii sa nu poti scrie nimic in CHAT pana nu bagi pin. Asa nu se mai plang toti ca a avut contul spart sau cel putin pe /f sa nu poata vorbi si sa nu faca nimic.

 

La acest sindaj am raspuns corect si foarte sincer .

Link to comment
Share on other sites

Testele TW - o prostie. Dacă ai fost minim două săptămâni în mafie îți dai seama cum că prinzi un codat în 5 minute de filmare.

Cu liderii n-am treabă, fac și ei ce pot, dar helperii și adminii sunt belea, îți piere tot cheful când vezi ce admini sunt. Dacă mă chinui acum să găsesc 5 admini buni care chiar au făcut ceva cu funcția aia (dintre cei actuali) pe RPG2 nu găsesc.

Și eu înjur, dar o fac cu cine îmi permit, primele întrebări din viața reală sunt cam inutile, cu toții știm ce copilași joacă pe aici, aviz made4kill.

 

Toți comentează de Kelton, mai greșește și el, dar oricine greșește. Și pe RPG2 când erau ceilalți owneri plângeați că vreți kelton peste tot să dispară codații, acum că a venit nu vă convine.

 

Vreți să scăpați de codați? De ce nu iau admini playerii care chiar sunt curați din mafii și se filmează și au idee ce e ăla norecoil și iau admin toți pașnicii de nici măcar nu acceptă eventurile, să fie și ei buni la ceva.

 

Epic.

pWrw3b2.png

Rubrica divertisment nu e aici.

 

Respect total. Dar sa se scoata prostia asta cu TW frate. Stiu sa le ascund, nu e problema, dar pierd besturi din cauza incompetentilor.

Link to comment
Share on other sites

Sincer, eu sper sa scapam de copiii care injura, care fac dm si sa ii scoata din factiuni pe cei ce injura. Respect Bobo, Kelton Mastertrap21 si TheKillerFish!

Link to comment
Share on other sites

Sunt dezamagit de codatii cu viata lunga in mafii,si de adminii care nu fac NIMIC la waruri.

Tin sa te anunt ca nu este asa usor sa prindem asa multi codatii, pana la urma trebuiesc dovezi concrete inainte sa il banam, daca nu raspundem la report-uri nu inseamna ca nu ne ocupam, cel putin, pe RPG3 asa se intampla, ne ocupam cum putem dar nu putem anihila toti oamenii care joaca cu renko.exe, proaim.cs etc.

 

In legatura cu sondajul, este o alegere buna a lui Kelton pentru a vedea ce se poate schimba, majoritatea asteptam acel anticheat si eu unul sper sa apara cat mai repede, in rest, ceea ce mai deranjeaza la b-zone si in general la alte servere de peste tot este DM-ul si de asemeni si limbajul vulgar a unor jucatorii ce nu au cei 7 ani de acasa. De asemeni prin asta se dovedeste ca se tine cont si de parerea jucatorilor normali care nu au alte functii mari ca de exemplu Lider, Helper, Admin.

Link to comment
Share on other sites

Am votat cat de sincer am putut, sper o schimbare in cerintele de alegere a liderilor, acum 3 ani un lider era exemplu pe server si il stia toata lumea dar acum se fac lideri peste noapte, de asemenea acele teste teamviewer care iti gaseste un cod de acum 2 ani cand probabil nici nu jucai pe server si iei ban, pe langa asta admini, dau report dupa report si mi se inchide automat..

Sper la o imbunatatire.

 

EDIT: Ar mai fii si teparii, vad ca nu este precizat in sondaj dar cel mai mult imi doresc ca toti cei care inseala jucatorii sa primeasca ban permanent, pe RPG 3 mai ales sunt "celebri camatari" care inseala jucatorii incepatori.

Imi amintesc foarte bine cand m-am apucat de joc ca astfel de lucruri nu erau permise iar pentru inselatorii se acorda ban permanent, nu "neatentie".

Edited by LS WhixY
Link to comment
Share on other sites

Am votat cat de sincer am putut. Trebuie neaparat ceva facut cu DM-istii. Pur si simplu nu mai rezist. Sa va dau un exemplu de copil de 10-12 ani.

 

 

Ma duc sa dau testele in TTB, de nu o stat sub-liderul saracu' vreo 10 minute pana sa ajung, de am innebunit si eu. Deci pur si simplu, pe langa Vinewood, cum urci pe auto-strada, pe auto-strada toti puradei faceau DM.

Link to comment
Share on other sites

La sistemele care am dori sa le adaugati le puteti adauga pe toate, eu mi-as dori si sistem de rob nou, si salarii la factiuni, pe toate din lista. ar fi ceva nou si ar fi mult mai fain, sistem de questuri mai putin dar cel de rob nou si salarii sunt cele mai tari!

Link to comment
Share on other sites

S-au propus multe lucruri care inca n-au aparut, doua dintre ele fiind esentiale:

  • Acel anticheat zeu
  • Sistem auto-arrest.

In rest, am incercat sa raspund cu primul lucru care mi-a venit in cap la fiecare intrebare. Din ce am vazut deja incercati sa abordati un al 4-lea server, ceea ce ar fii o prostie. Nu e necesar un al 4-lea server, nu acum.

Link to comment
Share on other sites

@,Am uitat sa precizez si eu pe rpg1.Dai report x e codat,nu te baga in seama,da toata factiunea report pe el,nici macar sa inchida reportu si sa zica la misto "verific" chiar daca nu face nimic.Am dat azi peste 10 reporturi,toate nebagate in seama.Trebuie sa facem noi munca adminiilor si sa umplem hardurile cu video cu codatii,ca doar na.

Link to comment
Share on other sites

Tin sa te anunt ca nu este asa usor sa prindem asa multi codatii, pana la urma trebuiesc dovezi concrete inainte sa il banam, daca nu raspundem la report-uri nu inseamna ca nu ne ocupam, cel putin, pe RPG3 asa se intampla, ne ocupam cum putem dar nu putem anihila toti oamenii care joaca cu renko.exe, proaim.cs etc.

 

In legatura cu sondajul, este o alegere buna a lui Kelton pentru a vedea ce se poate schimba, majoritatea asteptam acel anticheat si eu unul sper sa apara cat mai repede, in rest, ceea ce mai deranjeaza la b-zone si in general la alte servere de peste tot este DM-ul si de asemeni si limbajul vulgar a unor jucatorii ce nu au cei 7 ani de acasa. De asemeni prin asta se dovedeste ca se tine cont si de parerea jucatorilor normali care nu au alte functii mari ca de exemplu Lider, Helper, Admin.

CUM FRĂȚICĂ SĂ ZICI AȘA CEVA?

ERAM CU LUNG ȘI TOT CBN PE SKYPE CÂND JUCAM ÎN RDT pe RPG3 ȘI EU AVEAM 4-0, LUNG 12-0, CINE E LUAT LA TEST TW? ANDY.

Lung dădea de pe aero lv de la hangar până la casa din colț cu ak47 din picioare și se crucea în conferință cum de nu lua ban și eu iau ban pentru că nu ai găsit nimic. Și-a bătut joc de voi lung aproape o lună cu coduri care cred că dădeau și warning. Noi vă dăm dovezi clare de ban, voi răspundeți pe website că nu sunt dovezi suficiente și când prin minune dăm un PM la Kelton răspunde el cu ban.

 

Hai că deja o dai în vrăjeli de proastă calitate și nu cred că țin cu nimeni.

Link to comment
Share on other sites

Majoritatea adminilor nu au nici cea mai mică legătură cu codurile, prea mulți playeri sub 14 ani (veverițe care doar să sufere știu), liderii nu se implică, codații își fac de cap, anticheatul este dispărut, regulile sunt prea stricte (unde mai e distracția și plăcerea de a juca?), e doar un joc... mulți trăiesc în el.

Prea multe favorizări, prea multe „afaceri” și PREA MULT PUPAT ÎN FUND adminii.

Edited by RASHiD CBN
Link to comment
Share on other sites

Deci, in primul rand, e destul de eficient acest sondaj, la sisteme noi, toate ar fi foarte ok, in primul rand cel de rob nou, apoi salarii factiuni si apoi cel de waruri. Sistemul de questuri nu ar fi ceva bine, e bine cum sunt asa ocazional, cu ele mereu s-ar castiga enorm.. si nu s-ar m-ai muncii cum trebuie. Ma deranjeaza foarte mult copii needucati si cei care injura, dar sanctiunea cu ban e prea exagerata doar pentru atat, parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Foarte bună ideea cu acest sondaj , doar că, în unele cazuri ar merge și câteva explicații suplimentare din partea celor care răspund . Am răspuns sincer la întrebări, inclusiv cea cu DM-ul (răspunsul fiind rar) . Dar aș mai fi adăugat faptul că fac DM pe prieteni, nicidecum pe persoane străine sau care nu au/au avut vreo legătură cu mine până în acest moment. Sper ca în urma acestui sondaj să iasă la iveală anumite opinii cu privire la tot ce înseamnă RPG.B-Zone overall și că veți face anumite schimbări în funcție de feedbackul primit.

Edited by PresuPusu S4F
Link to comment
Share on other sites

Nu mai are rost sa se vorbeasca de antichat, codati etc. sa se reintroduca banul permanent la codati, ajail la dm-isti sau suspendarea permisului de port arma + adminii si helperii sa fie verificati daca isi fac sau nu treaba + sa se aduca mai multi admini pentru o organizare mai buna.

Link to comment
Share on other sites

Am votat cat se poate de sincer! Dupa parerea mea ar trebui data o sansa si jucatorilor cu sanctiuni grave, pentru ca daca au luat odata ban nu inseamna ca nu s-au invatat minte si nu au devenit jucatori seriosi!

Link to comment
Share on other sites

Am votat cat se poate de sincer! Dupa parerea mea ar trebui data o sansa si jucatorilor cu sanctiuni grave, pentru ca daca au luat odata ban nu inseamna ca nu s-au invatat minte si nu au devenit jucatori seriosi!

Mi-ai furat vorbele..

 

Dacă ar fi un nou sistem să fie de Anticheat dar fără teste TW sau recon, ori o să fie bun 100% ori nu-l mai faceți și rămânem cu testele TW.

Edited by Karam 2k15
Link to comment
Share on other sites

Se vorbeste de anti-cheat de aproximativ 1 an de zile si nu am vazut nici-o schimbare in acest sens. Nu stiu de ce ar fi acum mai special doar pentru ca s-a facut un sondaj legat de imbunatarirea serverelor RPG.

O idee destul de ok dar nu cred ca se vor schimba prea multe dupa acest sondaj :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.