Jump to content

RECOMANDARE PC NOU, ms.


Recommended Posts

  1. Care este bugetul maxim în care vrei să te încadrezi?: Fix 3.000 lei.
  2. Componente pe care vreau sa le pastrez (HDD/CPU/Periferice etc.): Absolut nimic.
  3. Configuraţia trebuie să aibă monitor inclus? Dacă nu, ce rezoluţie maximă are monitorul pe care-l deţii și cu ce intrări este prevăzut (VGA, DVI, HDMI, DP) eventual dacă intenţionezi să-l schimbi în viitor cu ceva mai mare (Full HD sau peste)?: Da, si cu monitor doresc, nu, nu o sa-l schimb in viitor.
  4. Ai nevoie şi de periferice (tastatură, mouse, mousepad, boxe, căşti etc.)?: Da.
  5. La ce vrei să foloseşti sistemul? Dacă lucrezi în special cu programe specifice de editare foto/video sau profesionale, te rog spune-ne cum se numesc.: Mai mult sa ma joc si sa scriptez in pawno.
  6. Ce titluri de jocuri veti juca, in caz ca este de Gaming?: SAMP, CS:GO, GTA V, Metin, ETS, FIFA si alte jocuri mai noi.
  7. Doriti ca PC-ul sa fie silentios?: By,
  8. Vrei să faci overclocking sau nu te pasionează? (Dacă nu ştii ce-i aia overclocking, cel mai probabil nu vrei să faci): Stiu ce este, dar nu vreau sa fac si nici nu ma pasioneaza.
  9. Când intenţionezi să faci achiziţia? (se va menționa data sau un număr de zile): In aproximativ 1 saptamana.
  10. În cazul în care achiziţionezi un sistem complet, doreşti şi asamblarea lui?: Da.
  11. Alte precizari: Multumesc, bafta!
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AlexGORILA said:
  1. Care este bugetul maxim în care vrei să te încadrezi?: Fix 3.000 lei.
  2. Componente pe care vreau sa le pastrez (HDD/CPU/Periferice etc.): Absolut nimic.
  3. Configuraţia trebuie să aibă monitor inclus? Dacă nu, ce rezoluţie maximă are monitorul pe care-l deţii și cu ce intrări este prevăzut (VGA, DVI, HDMI, DP) eventual dacă intenţionezi să-l schimbi în viitor cu ceva mai mare (Full HD sau peste)?: Da, si cu monitor doresc, nu, nu o sa-l schimb in viitor.
  4. Ai nevoie şi de periferice (tastatură, mouse, mousepad, boxe, căşti etc.)?: Da.
  5. La ce vrei să foloseşti sistemul? Dacă lucrezi în special cu programe specifice de editare foto/video sau profesionale, te rog spune-ne cum se numesc.: Mai mult sa ma joc si sa scriptez in pawno.
  6. Ce titluri de jocuri veti juca, in caz ca este de Gaming?: SAMP, CS:GO, GTA V, Metin, ETS, FIFA si alte jocuri mai noi.
  7. Doriti ca PC-ul sa fie silentios?: By,
  8. Vrei să faci overclocking sau nu te pasionează? (Dacă nu ştii ce-i aia overclocking, cel mai probabil nu vrei să faci): Stiu ce este, dar nu vreau sa fac si nici nu ma pasioneaza.
  9. Când intenţionezi să faci achiziţia? (se va menționa data sau un număr de zile): In aproximativ 1 saptamana.
  10. În cazul în care achiziţionezi un sistem complet, doreşti şi asamblarea lui?: Da.
  11. Alte precizari: Multumesc, bafta!

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2718254/

Perifericele le primesti cadou la cumpararea pc-ului(+o licenta de Rocket League)

Iti recomand sistemul gata facut pentru ca mi se pare mai convenabil decat facut pe piese (nu mereu e asa).

 

Edited by Beizadeaua Risky
Link to comment
Share on other sites

 

13 hours ago, Beizadeaua Risky said:

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2718254/

Perifericele le primesti cadou la cumpararea pc-ului(+o licenta de Rocket League)

Iti recomand sistemul gata facut pentru ca mi se pare mai convenabil decat facut pe piese (nu mereu e asa).

 

mersi.

Link to comment
Share on other sites

@AlexGORILA, pemtru jocurile mentionate de tine mai sus, pc-u pus de Risky este mai mult decat suficient . Insa , daca vrei un pc mai bun cu gtx 1060 va trebui sa mai astepti putin , deoarece preturile au urcat destul de mult in ultima perioada,dar o sa scada iar . 

Monitorul de cati inchi sa fie ? 

Link to comment
Share on other sites

Salut, uite un pc care s-ar putea sa-ti placa, dar iti recomand sa nu cumperi nimic in perioada asta, preturile sunt cam mari...

Click aici pentru PC 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Vlad said:

@AlexGORILA, pemtru jocurile mentionate de tine mai sus, pc-u pus de Risky este mai mult decat suficient . Insa , daca vrei un pc mai bun cu gtx 1060 va trebui sa mai astepti putin , deoarece preturile au urcat destul de mult in ultima perioada,dar o sa scada iar . 

Monitorul de cati inchi sa fie ? 

Nu conteaza inchi, nu prea ma pricep eu la astea, dar sa fie un monitor cat mai marisor asa.

2 hours ago, Helios said:

Salut, uite un pc care s-ar putea sa-ti placa, dar iti recomand sa nu cumperi nimic in perioada asta, preturile sunt cam mari...

Click aici pentru PC 

Fara windows, nu se merita sa dau atat pe el, am un prieten care il face moca si d-astea.

Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2017 at 3:32 AM, Mihay15 said:

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2726714/ - idee, carcasa a fost un compromis daca vrei ceva fancy cu luminite mai pui ceva banuti

Mersi frumos, dar mai astept si alte wishlist-uri.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Tomas said:

Uite iti recomand acest sistem, are si reducere desktop gaming

Daca vrei sa postezi pentru +1, nu aici. Sistemul propus de tine este mult prea scump pentru ce ofera si mai mult de atat, nu se incadreaza in cerintele lui @Alexush

 

Cred ca topicul asta tre' inchis ca deja s-a recomandat ce era de recomandat si a ajuns topic de +1 @BadDriver aka Roberts ENBs @Vlad

 

 

pace si respect, pwpek

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.