Jump to content

Fuziune RPG1 & RPG2 (Pacaleala de 1 Aprilie)


Kelton
 Share

Recommended Posts

"O sa se reapuce multi jucatori" da asa este dar in același timp o sa se lase multi jucători seriosi care si-au pierdut casele/biz-urile.

Si personal prefer un jucator serios decat un sezonier care intra putin sa vada cum e si dupa nu-l mai vezi, in fine o sa vedem cum decurg treburile.

Fuziunea e tristă dar necesară.

Link to comment
Share on other sites

I suggest you that as the players of RPG2 will lose every business and house, same should be done with RPG1 players too.
After that we can participate in /bid for every business, house. Otherwise, RPG1 players will have an advantage eventually if they don't lose their businesses and houses.
This will help in balancing the economy of both the servers after fusion.
&
Players owing level 999 houses, they should be given the same amount gold of for the amount they spent initially.
Eg. X bought a house for 10 euros, he should be given 2000 gold at the time of fusion.
 

Edited by SejwaL
Link to comment
Share on other sites

Inca 2 zile si va veni timpul sa ne jucam mai multi pleyeri pe o singura comunitate foarte mare si din punctul meu de vedere inca este si unita, aici exceptam anumite lucruri.... :) 

Eu personal asteptam de ceva timp sa vina aceasta fuziune, pentru ca o sa cunoastem oameni noi, cu noi abilitati si etc.

Mos.Craciun - kiss love ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Aryenteq said:

Voi presupune că e o farsă de 1 aprilie, eveniment anunțat ca fiind pe 2 pentru a nu fi prea "evident" (la fel ca și la schimbarea economiei).

Sper totuși că dacă e așa, sa fie și o "boabă" de adevăr în postarea asta, fuziunea venind în vreo o lună.

 

Eu refuz să cred că anunțați o fuziune cu 2 zile înainte. Nu m-aș plânge de ea totuși. Să vină cât mai rapid, că toți o vrem.

Shad0w nici n-a anuntat-o in 2019, nu stiau playerii de ce e inchis serverul :)))

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SejwaL said:

I suggest you that as the players of RPG2 will lose every business and house, same should be done with RPG1 players too.
After that we can participate in /bid for every business, house. Otherwise, RPG1 players will have an advantage eventually if they don't lose their businesses and houses.
This will help in balancing the economy of both the servers after fusion.
&
Players owing level 999 houses, they should be given the same amount gold of for the amount they spent initially.
Eg. X bought a house for 10 euros, he should be given 2000 gold at the time of fusion.
 

And when teai trezit era dimineata

Link to comment
Share on other sites

În legătură cu casele/biz urile, sa fie la alegerea Ownerilor, cine dorește sa le păstreze și cine vrea banii înapoi.

Mărirea sloturilor în mafii la 30-35, pentru ca în momentul de fata warurile is tip maraton.

 

 

Edited by GoLd eXe
Link to comment
Share on other sites

Pacat de istoria RPG2.. R.I.P RPG2 (2012 - 2023) ! Au fost aproape 11 ani cei mai frumosi de RPG2 ! Sper sa primim macar banii inapoi pe case / bizuri cu cat le-am cumparat din /trade..

Link to comment
Share on other sites

Vin cu o nouă sugestie, care probabil e în favoarea jucătorilor RPG2. 
Proprietățile de tip afaceri și case să rămână jucătorilor ce le dețin de mai mult timp. 

De exemplu, dacă eu am cumpărat o casă pe RPG2 din 2018, iar alt jucător pe RPG1 să aibă aceeași casă ca și a mea, cumpărată din 2019, casa mea, de pe RPG2, să rămână iar jucătorul de pe RPG1 să fie despăgubit. 

// SAU

Să se facă alegerea democratică. Dacă se dorește, ambii proprietari de afacere/casa să deschidă un ticket, stafful va oferi o sumă de bani, iar cine dorește să rămână cu afacerea/casa, rămâne, cine nu, ia banii. 

Asta doar dacă vor jucătorii, puteți să vă lăsați feedbackurile pro sau contra.

Edited by South NEXUS.
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RW Bebino said:

"O sa se reapuce multi jucatori" da asa este dar in același timp o sa se lase multi jucători seriosi care si-au pierdut casele/biz-urile.

Si personal prefer un jucator serios decat un sezonier care intra putin sa vada cum e si dupa nu-l mai vezi, in fine o sa vedem cum decurg treburile.

Fuziunea e tristă dar necesară.

Bănuiesc că fiecare va primi suma de bani pe care ar merita-o, deci nu știu dacă se vor lăsa mulți din cauza asta. Să sperăm că va fi bine totul :D

Link to comment
Share on other sites

Propun si debanarea conturilor permanente, ar face mai multi sa se reapuce si sa mareasca numarul de jucatori pe server, eu fiind jucator de mafie, fiind mai multi jucatori, mafiile pot fi umplute mai usor iar inca o propunere dorita de 90% din mafioti ar fi  sa se scoata wipe-ul lunar la turfs, ar aduce mai multa placere mafiotilor sa joace la war + readucerea recordurilor de 48 sau chiar 72 turfs!

Edited by lonut ZEW
Link to comment
Share on other sites

În primul rând această fuziune este o glumă, mă mir că Răzvan Coteţ coboară de  la etajul 7 să ne facă o glumă despre numărul scăzut de jucători.  În al doilea rând, zilele vehiculelor mai vechi de 2012 nu sunt reale, cum ai vrea să verifice zilele caselor de pe RPG 1 & RPG 2? Rpg 1 este baza, cei care vin de pe RPG 2 vor fi despăgubiţi pentru că aşa este normal. Ei le luară cu un preţ, pe rpg 1 este altul! Lolz

 

În concluzie, bun venit noilor-vechi jucători cu conturi fantomă (+200 minim), let's goooooo!

 

https://shop.b-zone.ro/aff.php?aff=434

 

@ Kelton Dacă vrei să faci ceva nemaivăzut (în afară de banul meu) şi asta doar în cazul în care nu faci vreo glumă, singurele persoane care merită să primească gradul pe RPG 1 (în urma fuziunii), să fie doar adminii, liderii & helperii să muncească din nou pentru grade, sunt 2 servere diferite! ;)) 

Edited by South Max
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este ca cei de RPG1 o sa aibă o mica “ ura “ pe noi, jucatorii RPG2 sau staff-ul rpg2! Nu este Ok, Si nu inteleg de ce! Dar fuziunea este cea mai Ok varianta ( opinia mea ), pup

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton changed the title to Fuziune RPG1 & RPG2 (Pacaleala de 1 Aprilie)
  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.