Jump to content

Miss and Mister B-Zone - Editia 5 a început. Te poți înscrie aici

StereoON

Aplicatii Helperi - OPEN

Recommended Posts

On 4/5/2016 at 9:11 PM, StereoON said:

Viata Reala:

- Nume: Florin

- Varsta (minim 14 ani): Am facut 18 in septembrie anul trecut ;)

- Clasa: XII C 

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Economie

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Autocaracterizarea mea ar suna astfel: Florin, un tanar baiat in varsta de 18 ani, nascut intr o frumoasa zi (cred) de septembrie, sub semnul Fecioarei. In ciuda zodiei, nu am in caracter moale, ca al unei "fetite", ba dinpotriva, sunt o persoana care nu se lasa coplesit de emotii, sun destul de tare si nu arat punctele "slabe". Nu abandonez niciun plan si nu ma dau batut niciodata , singurele lucruri la care ma dau batut sunt contrazicerile inutile, daca vad ca nu am cu cine sa ma inteleg. Imi place sa glumesc, treaba merge mai bine cand esi bine dispus. Am si defecte. Sunt una din persoanele alea lenese care, cand au ceva de facut(treburi pentru sine), dar nu foarte important, putand lasa pe mai tarziu, dar saritor cand vine vorba de a oferi ajutor altor persoane, astfel, lasand lenea deoparte si actionand 

Viata virtuala:

- IGN (In game nick):ConnerRM

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: 2-3 ore

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Ajutarea noilor playeri sau a celor vechi , atunci cand au nevoie de ajutor  si pastrarea unei atmosfere linistite pe server

- De ce vrei aceasta functie?: De aproximativ o saptamana de cand m am reapucat, nu am vazut niciun helper

- De cat timp joci Minecraft?: 2012-2014 , in 2014 chiar obtinand grad pe acest server

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Admin la Katzuno 

- Stii sa aplici sanctiunile si te-ai obisnuit cu functionalitatile serverului?: Da

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /stat ): 17 ore si 50 minute

- Alte precizari: Multumesc!

Posted (edited)

Model cerere:

Viata Reala:

- Nume:Davide

- Varsta (minim 14 ani):19 ani.

- Clasa: Anul I de facultate.

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): IEA in cadrul USAMV Bucuresti.

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Salut,numele meu este Davide. Sunt un tip caruia ii place sa socializeze si sa se simta bine. Imi place sa fiu saritor si sa ajut la nevoie cu orice sunt capabil sa ofer. Stiu sa descurc situatii si sa ma fac inteles. Urmez regulile care mi se impun si nu ma abat de la cuvantul superiorilor mei. Onestitatea de care dau intotdeauna dovada cred ca ma fac sa fiu placut de oameni, si de obicei am nevoie de cateva minute sa ma integrez unui grup nou. In timpul liber ma joc jocuri video, citesc sau scriu poezii.

Viata virtuala:

- IGN (In game nick):ZeTeK

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:Cate imi permit ziua respectiva, in jur de 3-4 in medie.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Helperii sunt acei membrii ai staff-ului care sunt intotdeauna la indemana jucatorilor, orice problema sau nelamurire ar avea acestia. Rolul unui helper implica de la a asculta problema unui jucator si a gasii o solutie potrivita si pana la mentinerea serverului in conditii optime de functionare, precum oprirea spam-ului si alte inconveniente de care se poate ocupa acesta.

- De ce vrei aceasta functie?:Consider ca inca detin capacitatea de a fii la indemana jucatorilor, exact ca in vremurile bune, in care am dat dovada de sarguinta si indeletnicire. ZeTeK's still got it.

- De cat timp joci Minecraft?:De la varsta de 14 ani. Katzuno era proaspat in functie si serverul mergea mai bine ca niciodata. Kepa, Renkozaur, si toti ceilalti OG's,mi-e dor de voi baieti !

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am primit asa ceva.

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Da, sunt fost admin++ in generatia Katzuno.

- Stii sa aplici sanctiunile si te-ai obisnuit cu functionalitatile serverului?:Desigur.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /stat ): 13 ore si 3 minute. In 3 zile de cand m-am reapucat.

- Alte precizari: Mi-a parut rau initial ca am renuntat la server. Era locul unde legasem multe prietenii si unde ma simteam bine in fiecare zi. Dorul de toate experientele astea m-a adus inapoi la voi si vreau sa le retraiesc din plin. #MAKE B-ZONE GREAT AGAIN.  I fucking love all of you. 

ZETEK'S STILL GOT IT.

Edited by ZeTeK POST

@ZeTeK POST @ConnerRM S4F, sunteti acceptati. Bine ati venit inapoi!

• Like 1

Posted (edited)

- Nume: Calin

- Varsta (minim 14 ani): Am 15 ani.

- Clasa: a 9 a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu): Profilul Teologic

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte): Buna, sunt Calin si am 15 ani si sunt din Fagaras . De fel sunt o persoana harnica si cu bun simt. Cei din jur se pot baza pe mine deoarece stiu sa ma descurc mai cu orice. Jocurile preferate sunt SA:MP, League of Legends, CS:GO, GTA 5, intr-un cuvant cele distractive. In timpul, liber imi place sa me ralaxez citind si practicand sporturi. Sunt sociabil cu cei din jur si calm. Pot purta discuti lungi cu cei din jur. Fac sport de perfomanta, inot, pentru a ma mentine in forma. Hobby-ul meu preferat este gatitul. Imi place sa fac lumea din jur fericita. Cel mai mult imi place sa privesc filme inpreuna cu parintii mei. Sunt o fire relativ distractiva, haioasa doar atunci cand este nevoie. In weekend, imi place sa ies in oras cu prietenii mei la o pizza si un suc. Singurele lucruri pe care efectiv le urasc sunt lipsa de respect si oamenii falsi. Pe viitor, m-am hotarat sa dau la facultatea de insotitor de bord. La scoala, am mediile de 10 9. Am luat locul 1 pe clasa. Seara ne strangem la calculatoare si ne punem sa jucam CS:GO, SA:MP si asa mai departe. Prefer sa am 2-5 prieteni adevarati decat 10-20 falsi. Sunt o fire prietenoasa cu toate felurile de persoane. Pun suflet pe tot, pe desen, pe SAMP si pe toate lucrurile mici. Urasc sa fiu in centrul atentiei. Pot spune ca am cei 7 ani de acasa. Personalitatea mea cuprinde: prietenie, seriozitate si veselie. Sunt o fire energica, chiar foarte energica. Cand vine vorba de munca totul se schimba total. Mai pot spune ca sunt o fire foarte prietenoasa. Imi plac lucrurile ciudate cum ar fi "GO" este un joc de tip table. Sunt un om inteligent, deoarece pe langa "GO", joc si sah, unul dintre jocurile mele preferate. In unele cazuri pot spune ca am mult umor. Cam asta a fost prezentarea mea.

Viata virtuala:

- IGN (In game nick): VidiricW0W

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?: Acordez 3-4 ore pe zi.

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?: Helperii se ocupa cu ajutarea membrilor noi care nu stiu comenzile sau nu stiu ce fac comenzile si "modereaza" serverul.

- De ce vrei aceasta functie?: Pentru ca vreau sa ajut server-ul si ca sunt destul de activ.

- De cat timp joci Minecraft?: De un an dar am facut niste pauze.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server): Nu am (cred)

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?: Nu.

- Stii sa aplici sanctiunile si te-ai obisnuit cu functionalitatile serverului?: Da dar inca mai invat cateva.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /stat ): Am jucat 16 ore si 7 minute dar cred ca s-au resetat ca stiu ca acum cateva luni jucam mai mult.

- Alte precizari: Multumesc Anticipat.

Edited by eB Vidiric
  • Haha 1

Viata Reala:

- Nume:Duma Georgian

- Varsta (minim 14 ani):19

- Clasa:a 12-a

- Profilul la care studiati(daca sunteti la liceu):Electrică

- Autocaracterizare (Minim 50 de cuvinte):Păi, ma numesc Duma Georgian, prietenii ma strigă George sau Georgică.Sunt o persoană inventivă, nu stau să pierd toata ziua in casa..Mai si joc cate ceva, dar cu limita. Avem o copilarie, haideti sa profitam de ea la maxim, cine mai poate.

Viata virtuala:

- IGN (In game nick):THEprofesor81

- Cat timp acorzi serverului B-Zone Minecraft pe zi?:Cateodata 2 3 ore, cateodata si mai mult

- Cu ce crezi ca se ocupa un Helper?:Intretine linistea pe server si ajuta raspunde la probleme jucatorilor incepatori.

- De ce vrei aceasta functie?:Vreau sa mentin inistea pe server si sa ajut playerii incepatori, si sper ca in viitor sa pot ajuta si la inbunatatirea serverului.

- De cat timp joci Minecraft?:Sincer nu pot sa mai imi aduc aminte, cam de 7 8 ani , dar cu pauze.

- Sanctiuni primite de la helperi / moderatori / admin (minciunile vor fi sanctionate cu interdictia permanenta la functii pe server):Mai un kick, mai un mute

- Ai mai detinut functii pe Minecraft B-Zone, chiar si in alta generatie (alti owneri, ex: Katzuno, Vennom, KaZep, Snifel, etc.)?:Cea mai mare functie care am detinut-o pe server a fost de Moderator. Si ca owner l-am prins le Moshu.

- Stii sa aplici sanctiunile si te-ai obisnuit cu functionalitatile serverului?:Eu consider ca da, in caz ca voi mai uita cate ceva , voi indrazni sa intreb ceilalti colegi care au o functie mai inalta ca mine.Sau voi verifica regulamentul.

- Timp petrecut pe server ( apare cand intrii pe server sau comanda /stat ):1 zi, 6 ore

- Alte precizari:Profitati de aceasta viata frumoasa cat timp aveti ocazia!

Edited by THEprofesor81
  • Like 1

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.