Jump to content

Server Rules 6.0


Kelton
 Share

Recommended Posts

Regulament server.

 

 

1. Sa se adauge NON-RP pentru urmatoarele cazuri : omorare intentionata in elicele unui elicopter + tastarea comenzi [/call 112].

Sa se adauge NON-RP pentru aruncarea in fata masini(doar cu dovada video) + [/call 112].

Sa se adauge NON-RP la Drive-By(sub nivelul 10) si Warn(nivel 15+).

 

2. Sa se scoata sanctiunea de WARN pentru C-bug pentru nivelele 15+, si sa se adauge ceva gen : C-Bug 1/2(la 2/2 - Ban 3 zile).

 

 

Regulament lideri.

 

1. Sa se aleaga sub-lideri in respectiva factiune dupa urmatoarele criteri : Rank Anterior - rank 3+ / Rank in respectiva factiune - r3+.

2. Liderului sa ii se acorde acces la sanctiuni(sa nu mai bage playeri cu interdictie) - Gang-uri.

3. Sa nu mai fie interdictie pentru sublider pentru Police Departament / Pasnice, doar pentru Gang-uri.

 

 

Edited by BaiatFinut
Link to comment
Share on other sites

 

Ma chinui oricum degeaba cu aceste sugestii ca tot ce vor ADMINII MARI FAC si mi-e frica sa nu imi bage raspunsul asta:Fiind seful comunitatii, etc, etc FAC CE VREAU aka Adminii fac ce vor si la altii le bagam regulamentele pe gat.

Uitati ce zice cand Kala aduce toate dovezile necesare la voturile pentru Mayor din Noiembrie 2016 cand s-au tinut voturile 1 minut jumate iar pe RPG4, 2 si 1 intre 5-10 minute.

Logic ca nu il sanctioneaza pe adminul respectiv, 24/24 la pc, face toata treaba si tine serverul in miscare, aia no-liferi niciodata nu sunt sanctionati.

dJDGow6.png

 

 

1. Propun sa nu se mai sanctioneze jucatorii care spun adminilor 5 'Nu esti Iisus Hristos sa imi interzici sa vorbesc cu colegii de factiune' sau 'Mai iesi pe afara ca ai rupt scaunul ala', pentru asta se da FW.............nu imi pasa ca sunt niste jucatori care ajuta comunitatea asta este CULMEA, intri pe un joc sa te relaxezi, nu injuri, nu faci nimica si iei FW, da-o dracu.

2. Propun ca Hitmen Agency sa nu mai scape asa usor cand intra intr-o casa si omoara jucatorii care nu sunt AFK si aia tipa disperati ai post, dar nu pot face post ca nu le vad numele, sa se implementeze un script prin care in momentul cand un hitmen te asasineaza cand nu esti sleep/afk jucatorului sa ii apara numele lui cu un mesaj de genul:Asasinul X nu a asasinat tinta X cand era afk/sleep.

 

Prea multe abuzuri la factiunea asta, intra peste tine cand sunt si 3 jucatori care se plimba prin casa, nu ai voie sa faci asa.

3. Propun sa nu se mai dea raspunsuri de genul cand fac o reclamatie unui agent care te omoara cand nu esti AFK sau te alearga prin casa.

Regulamentul spune sa intri in casa DOAR daca esti absoluti sigur ca toti jucatorii din casa sunt afk/sleep, adica daca vezi pe altii ca se plimba pe acolo sau zic Post, sa pleci nu sa stai ca asa vrei tu pana vine tinta din sleep sau sa o omori cand e afk si langa el e un jucatori care tipa disperat Ai post.

 

Uitati ce imi spun, hitmenul nu are de unde sa stie bla bla bla, tocmai ca nu stie daca vede pe altii ca se plimba sau nu sunt afk/sleep pleci nu stai si cauti prin casa.

qUeCBOu.png

 

 

 

4.Propun sa nu se mai inchida pe forum de catre adminii disperati de joc topicurile care au legatura cu RPG3 (UNDE NU SE INJURA) si sa nu mai lase videoclipurile lor cand se joaca CS:GO pe motiv ca sunt ei admini si fac legea ca nu se vede smecheria pe un amarat de joc.

Daniel mi-a inchis topicul unde se discuta despre Hitmen Agency si conducerea ei (Nu se injura) si vine unu Daniel si il inchide ca asa vrea pana lui, dar pe al lui il lasa cand se joaca CS:GO cu AlexFaraonu (Nu are legatura cu RPG3).

 

5.Propun ca subleaderul sa se dea la minim 2 luni vechime in factiune si limita de doar un FW pentru a fi eligibil de rank 6, asa se diminueaza sansele de a pune subleaderi pe pile cum a fost tot la cea mai tare factiune Hitmen Agency unde se schimba subleaderii pe banda rulanta, vro 5-6 pana acum au fost vai de capul lor.

 

6.Propun ca rank 6 sa nu se poata da la jucatorii dinafara si sa se poata da fara limita de 2 luni doar daca liderul abia este ales ca sef de factiune, dar sa se pastreze restrictia cu minim un FW, asa se elimina sansele sa aduci un prost paralel cu tot regulamentu tare in gura si pe dinafara cand este intrebat de un agent daca cererea de leavehit e buna.

 

Pur si simplu uitati, zic ceva de un jucator si sare Daniel pe mine nu mai am voie nici pe /r sa vorbesc cu colegii ii zic ca se crede Iisus Hristos si imi iau FW:

Vreau sa vedeti si asta, iMagnific(care a fost lider la factiunea Hitmen si stie clar tot regulamentul) are post de la Alexadra asta pusa pe pile, de altfel paralela cu tot, uitati ce zice:

https://www.rpg3.b-zone.ro/factions/report/18793

Deci conform regulamentului un PD are voie /tazer daca ai arme la vedere, amininti viata unui jucator sau patrunzi pe un teren guvernamental, aici ii face post lu imitatia aia si uitati ce zice no-liferul de Daniel, fara motiv fara nimica:

PROPUN SA NU SE MAI INCHIDA RECLMATII FARA UN MOTIV CLAR SI SOLID

mRQ7lzL.png

 

Aici iarasi alt exemplu de abuz, aia nu este sanctionata ca nu si-a luat masurile de precautie cand a intra in casa sa il asasineze pe Magnific sau pe Kala, Magnific avea tot dreptul sa se apere deoarece nu stia daca avea hit pe el sau Kala.

Asa abuzeaza astia din Hitmen Agency si impreuna cu ei TOT STAFF-UL de la cel mai mic la cel mai mare.

DRsDY98.png

 

 

 

Se vede ca nu ai fost in Hitmen Agency si nici macar nu stii o iota despre aceasta factiune. Regula cu Knife in casa, e tocmai invers daca tinta e pe /sleep nu ai cum sa o omori. E ceva normal sa intri si sa il omori, e total aiurea ce spui iar celelalte spuse de tine nu sunt ceva de adus in regulamente ci doar chestii inutile.

Link to comment
Share on other sites

Sunt intru totul de acord cu ideile voastre de a schimba regulamentul liderilor in ceea ce priveste alegerea subliderilor. Insa, parerea mea personala este ca fiecare lider ar trebui sa fie constient de riscurile la care este expus in cazul in care face o alegere nepotrivita. De faptele subliderilor liderul raspunde, si cred ca liderul ar trebui sa-si asume aceasta mutare importanta. In alta ordine de idei, nu consider ca e necesara aceasta modificare. Chiar daca se va modifica acest aspect, pentru mine nu va fi o problema.

Link to comment
Share on other sites

Se vede ca nu ai fost in Hitmen Agency si nici macar nu stii o iota despre aceasta factiune. Regula cu Knife in casa, e tocmai invers daca tinta e pe /sleep nu ai cum sa o omori. E ceva normal sa intri si sa il omori, e total aiurea ce spui iar celelalte spuse de tine nu sunt ceva de adus in regulamente ci doar chestii inutile.

Schimba procesorul ala din capatana ca e jale cu tine, si apropo am fost rank 6 in hitmen agency 6 luni+

Eu am spus ca nu e normal sa intre in casa sa te omoare cand si sunt alti jucatori fara sleep/afk si se plimba pe acolo da esti tu paralel cu ganditul.

Invatati-va sa nu va mai bagati ca musca in lapte peste tot ca nu sunteti deloc importanti, din contra sunteti neimportanti si penibili, da e plina Romania de copii de 13 ani ca tine si nu impresionezi cu nimica in fata calculatorului.

Hitmen Agenct 1 an+ rank 6 am fost 6 luni+ terminatule, mi-am dat demisia dupa ce a venit imitatia asta de lider care habar nu are de el.

https://www.rpg3.b-zone.ro/account/faction

Link to comment
Share on other sites

SCHIMBARE REGULĂ VOTARE LIDER - RPG4

Hai să încep într-un fel frumos. Pe RPG4 liderul la ganguri nu se votează cum este normal, ci aiurea, evident. Pentru început doresc să spun că regula asta aş dori să fie luată în considerare doar pentru RPG4, deoarece nu cunosc foarte mult sistemul de vot pe RPG2 sau RPG3.

 

 

Votanţii la ganguri sunt băgaţi după anumite criterii, propuse de către regulamentul adminilor, cel puţin aşa cred că este firesc. Să zicem, rank 4 în gang, level 25-30 pe acolo şi câteva sute de ore. Datorită gangurilor prea sărace în membrii cu ranguri mari în facţiune, la început se putea alege un lider cu rank 3 din LS, la o facţiune din SF/LS. Ei bine, între timp aceste chestii s-au schimbat, deoarece tot mai multă lume alege să stea pentru rang în facţiune. De asemenea, nimănui nu îi place să stea rang 5 într-un gang gen TTB şi apoi să vină lider unu cu rang 4 din RDT, asta mi se pare absurd şi prostesc, mai ales că li se acordă o importanţă şi adminilor şi a liderilor. Practic, dacă ai câteva pile înafara facţiunii şi un admin 4 prieten, care să te bage pe listă, poţi lua lider la o rivală la care ai dat 5-6 spawnkilluri şi le-ai făcut posturi de toţi morţii.

 

 

În acest moment, eu am o propunere prin care se pot acorda o atenţie şi membrilor care nu au lider, băgând pe listă DOAR MEMBRI DIN INTERIORUL FACŢIUNII. Sincer, nu mai pot suporta pilele care sunt în acest moment pe RPG4, gangul meu a rămas fără lider, şi tare mi-e frică să nu ia un prost din RDT, că mna... Doar rang şi pile să ai, nu contează că eşti paletă şi că nu faci nimic la waruri.

Link to comment
Share on other sites

Nu e nevoie de nici o modificare a regulamentului. Joc de 3 ani pe RPG2 si inca nu am primit posturi sau sanctiuni ca l-am lovit cu masina pe unu cu low life(care s-a aruncat). Regulamentul este si acum bine pus la cale. Cei care vor schimbarea regulamentului cu c-shot si c-bug inseamna ca sunt cam limitati cand vine vorba de shot si sa apese o data pe tasta "c". Cei care au cerut intrerzicerea c-shotului si c-bugului sunt niste playeri normali care SUFERA la PB sau la War. Oricum daca se interzice c-bug si c-shot oricum ramaneti nabi, c-shot si c-bug ajuta doar la baietii grei care stiu sa impuste.Daca nu stii sa tragi si folosesti cbug oricum nab ramai.

Link to comment
Share on other sites

-Propunere Server:Salut as dori sa va atrag atentia la regula cu ,,echipa mixta'' care dupa parerea mea nu are nici o logica.Motive:

1.De ce as avea nevoie de un FBI/NG pentru a opri o tentativa de evadare?Numarul celor care reusesc sa scape crescand.

2.De ce ar trebui ca un jucator care da escape sa treaca pe langa un pd , fara ca acesta sa il poata ucide din cauza acestei reguli?

3.De ce trebuie ca un pd sa nu poata da un fail la un rob daca este singur?

4.Aceasta regula dupa parerea mea doar ingreuneaza raportul celor din pd.

5.Daca cred ca nu sunt in stare sa dau un fail iau pe cineva cu mine, dar de ce sunt obligat sa o fac daca nu este cazul?

-Deci eu consider ca aceasta regula este inutila si ar trebui indepartata.

Edited by Floryn Jr
Link to comment
Share on other sites

 

 

2. Liderului sa ii se acorde acces la banuri(sa nu mai bage playeri cu interdictie) - Gang-uri.
Liderul are deja acces la sanctiuni, inclusiv la ban log.
Link to comment
Share on other sites

-Propunere Server:Salut as dori sa va atrag atentia la regula cu ,,echipa mixta'' care dupa parerea mea nu are nici o logica.Motive:

1.De ce as avea nevoie de un FBI/NG pentru a opri o tentativa de evadare?Numarul celor care reusesc sa scape crescand.

2.De ce ar trebui ca un jucator care da escape sa treaca pe langa un pd , fara ca acesta sa il poata ucide din cauza acestei reguli?

3.De ce trebuie ca un pd sa nu poata da un fail la un rob daca este singur?

4.Aceasta regula dupa parerea mea doar ingreuneaza raportul celor din pd.

5.Daca cred ca nu sunt in stare sa dau un fail iau pe cineva cu mine, dar de ce sunt obligat sa o fac daca nu este cazul?

-Deci eu consider ca aceasta regula este inutila si ar trebui indepartata.

Si ce daca cresc numarul de ecadari reusite? Ai fost toata viata PD si nu ai fost in Jail? Chiar crezi ca e placut sa dai un [/escape] fail. Frate inainte sa intri PD nu ai fost civil si nu ai fost in jail sau macar sa fi dat [/escape]?

Link to comment
Share on other sites

Propun schimbarea regulamentului liderilor mai exact asta Răspunderea la Aplicații


- ordinea în care răspunde la aplicații nu este importantă.
- toate aplicațiile trebuie să primească un răspuns la cel mult 5 zile din momentul în care au fost realizate.
- Liderul poate respinge orice jucător care consideră că nu merită să facă parte din facțiunea sa, oferindu-i un motiv pentru respingere sau nu.]

 

De ce? Simplu fratilor lideri isi baga doar ,,vecini'', pretenasi lor de o viata, membri din clan unde staff-ul e predominant era bine inainte cu motiv ca lumea se putea corecta in aplicati dar cu chestia asta aplici degeaba ca intra doar cei mentionati de mai sus am fost lider dar ghinionul meu a fost de gang ca daca eram de alt tip de factiune ofeream sansa cu drag la mai multi.

 

Partea 2:Ca banul pentru coduri sa creasca la 90 zile indiferent de abatere fara posibilitatea de unban de ce? Ca sa nu mai umble lumea cu coduri.

 

Partea 3.Ca lideri sa fie votati NUMAI de membri factiuni de ce? Simplu ca putem ne ,,milogii'' la admini sa ne voteze la membri de clan unde sunt lideri si admini.

 

Partea 4:Subliderul sa fie ales numai din factiune cu minim rank 3 pentur a evita subliderele date pe prieteni si ala nu stie nimic de factiune

 

Partea 5:Propun ca lideri sa aiba mai multa libertate de administrare a unei factiuni(forum) sa modifice modelul fara aprobare de la admin sau acord sa creez un topic? De ce pai eu sunt lider nu sublider si admini sunt lider

 

Partea 6:Modificarea interdictiei de 2 la 4 luni pe rpg 3 si 3 la 6 luni in ganguri si reducerea interdictiei de un an la functii?De ce ca sa se invete lumea sa nu mai umble cu coduri si la aia cu staff-ul e cam drastica un an pentru o functie hai sa fim seriosi.

 

Partea 7:Ca national guard sa aresteze orice wanted si sa confiste droguri, materiale, dar fara permis de condus De ce? Sunt putini wanted 3 pe lista si la confiscari sa avem si noi parte de actiune nu numai FBI cu PD si noi izolati si doar w3+ si no-drept

 

Edited by F0rever
Link to comment
Share on other sites

Propun sa se adauge in regulament si reguli cu privire la liderii de clan care abuzeaza si strica clan log-ul jucatorilor, si inca cateva reguli cu privire la demitere, comportament, samd.

Ar fi ideal daca s-ar readauga vechea regula prin care se acorda ajail jucatorilor care ies din limitele hartii, sistemul nu functioneaza.

Nu ar strica nici daca s-ar preciza ceva in regulament despre jucatorii care folosesc /call 112 la evenimente si o posibila sanctiune a acestora.

Edited by PoKe
Link to comment
Share on other sites

Propun ca modul "Fake esc" să fie permis deoarece pe cei cu Windows 7 îi avantajează și nu le mai dă "blackscreen" când bagă jocul in "bară". In plus face jocul sa meargă mai bine.

+1, la windows 10 daca dai pe butonul Windows cu ESC iei Blackscreen,

Link to comment
Share on other sites

Ca membru al comunitatii de aproape 3 ani am o serie de propuneri, unele mai interesante, altele mai neinteresante.

 

●Regula subliderului: Sublider sa nu poata sa primeasca decat un membru care are vechime de minim 2 luni intr-o factiune. De ce? Gigel ciobanu' ia lider, desi are membrii de rank 4 si 5 in factiune il aduce pe prietenul de pe ulita sublider, aia de vechime mare isi baga picioru si pleaca, asa se alege praful de o factiune de cele mai multe ori.

 

●Teste pentru admini|||helperi. Dupa ce sunt acceptati pe baza unei aplicatii, unde probabil ca daca stai cu adminu X si Y pe skayp seara ca baietii ai sanse mari sa fii acceptat, sa se dea un test din lucruruile elementare care sunt scrise pe HELPER AREA|| Admin area. Asa nu mai ajung toti parlitii admini sa stea sa dea ban doar pentru "refuz schimbare nume"

 

●Sanctionarea jucatorilor care fac DM pe politistii OFF DUTY. Poate in acel timp au chef sa se plimbe, vine un ratat care cerșește in fata la CNN si trage in el cu arme cumparate din banii de la bine voitori.

 

●Sanctionarea celor care fac misto pe /live. Mai nou toti PUTOII se cred mari smecheri daca se dau in spectacol pe live. Daca e smecher o demonstreaza in viata reala, nicidecum pe un joc intre miste pixeli unde incearca sa se intreaca in talente si stouri.

 

●Transformarea factiunii SFSI in factiune de romani. De ce? Nu e normal ca orice somalez neauzit sa aiba sanse mai mari la functia de lider decat un roman. Suntem in ROMANIA nu in SOMALIA sau INDOCHINA.

 

Daca sunteți de acord cu aceste propuneri nu ezitati sa lasati un "+1"

Edited by RW AlexIoan
Link to comment
Share on other sites

Mama joc de 3 ani pe bzone si va zic eu ca nu e nevoie de nicio schimbare in regulament. Cum am spus si mai sus astia care "oo nu sa se interzica c-bug si c-shot ca va zic lu mamica" sunt niste copii care sufera la PB sau War. Daca se interzice se v-or oftica ca s-a interzis c-bugul si tot asa.


Ca membru al comunitatii de aproape 3 ani am o serie de propuneri, unele mai interesante, altele mai neinteresante.

●Regula subliderului: Sublider sa nu poata sa primeasca decat un membru care are vechime de minim 2 luni intr-o factiune. De ce? Gigel ciobanu' ia lider, desi are membrii de rank 4 si 5 in factiune il aduce pe prietenul de pe ulita sublider, aia de vechime mare isi baga picioru si pleaca, asa se alege praful de o factiune de cele mai multe ori.

●Teste pentru admini|||helperi. Dupa ce sunt acceptati pe baza unei aplicatii, unde probabil ca daca stai cu adminu X si Y pe skayp seara ca baietii ai sanse mari sa fii acceptat, sa se dea un test din lucruruile elementare care sunt scrise pe HELPER AREA|| Admin area. Asa nu mai ajung toti parlitii admini sa stea sa dea ban doar pentru "refuz schimbare nume"

●Sanctionarea jucatorilor care fac DM pe politistii OFF DUTY. Poate in acel timp au chef sa se plimbe, vine un ratat care cerșește in fata la CNN si trage in el cu arme cumparate din banii de la bine voitori.

●Sanctionarea celor care fac misto pe /live. Mai nou toti PUTOII se cred mari smecheri daca se dau in spectacol pe live. Daca e smecher o demonstreaza in viata reala, nicidecum pe un joc intre miste pixeli unde incearca sa se intreaca in talente si stouri.

●Transformarea factiunii SFSI in factiune de romani. De ce? Nu e normal ca orice somalez neauzit sa aiba sanse mai mari la functia de lider decat un roman. Suntem in ROMANIA nu in SOMALIA sau INDOCHINA.

Daca sunteți de acord cu aceste propuneri nu ezitati sa lasati un "+1"

Ultima chiar a fost buna cu SFSI, "deschide fereastra sa intre gluma".Stii cati straini sunt pe b-zone care nu au sanse la lider? Daca o facem de romani pai atunci va fi o discriminare ca romanii i-au lider dar ei nu (ca sunt straini).De ce sa sa sanctioneze DM-ul pe curcanii OFF DUTY, ca ai intrat in PD? Poate doresc sa fac DM pe cineva si sunt in GANG/Civil si nu pot sa fac pe altcineva in afara de PD. Serios frate ce te deranjeaza daca cnv face caterinca pe [/live]? Nu ai facut tu vreodata caterinca la interviu? E un joc ba, am intrat aici sa ne distram impreuna cu prietenii nu sa traim dupa niste restrictii neintemeiate ca in viata reala? Unii dintre noi au venit aici doar sa scape pentru o anumita perioada pentru ca sunt stresati cu anumite chestii.

Link to comment
Share on other sites

Sa se bage inapoi suspendul, sincer nu prea iti convine sa tot faca astia dm pe tine incontinuu. Astia nici cu wanted 4 nu se potolesc. Si la lideri sa se creasca la 45 de ore pe luna. Si inca ceva tu ca lider sa alegi un sublider din factiune si unul din afara factiunii.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Sa se sactioneze c-bug si c-shot cu ban.
Sanctiunea este prea drastica pentru un asemenea lucru.

 

Playeri sa nu mai aiba voie sa sara in fata masinilor cu 1% hp
Nu ii poti forta / interzice sa sara in fata masinii :)

 

De ce? Simplu fratilor lideri isi baga doar ,,vecini'', pretenasi lor de o viata, membri din clan unde staff-ul e predominant era bine inainte cu motiv ca lumea se putea corecta in aplicati dar cu chestia asta aplici degeaba ca intra doar cei mentionati de mai sus am fost lider dar ghinionul meu a fost de gang ca daca eram de alt tip de factiune ofeream sansa cu drag la mai multi. Partea 2:Ca banul pentru coduri sa creasca la 90 zile indiferent de abatere fara posibilitatea de unban de ce? Ca sa nu mai umble lumea cu coduri. Partea 3.Ca lideri sa fie votati NUMAI de membri factiuni de ce? Simplu ca putem ne ,,milogii'' la admini sa ne voteze la membri de clan unde sunt lideri si admini. Partea 4:Subliderul sa fie ales numai din factiune cu minim rank 3 pentur a evita subliderele date pe prieteni si ala nu stie nimic de factiune Partea 5:Propun ca lideri sa aiba mai multa libertate de administrare a unei factiuni(forum) sa modifice modelul fara aprobare de la admin sau acord sa creez un topic? De ce pai eu sunt lider nu sublider si admini sunt lider Partea 6:Modificarea interdictiei de 2 la 4 luni pe rpg 3 si 3 la 6 luni in ganguri si reducerea interdictiei de un an la functii?De ce ca sa se invete lumea sa nu mai umble cu coduri si la aia cu staff-ul e cam drastica un an pentru o functie hai sa fim seriosi. Partea 7:Ca national guard sa aresteze orice wanted si sa confiste droguri, materiale, dar fara permis de condus De ce? Sunt putini wanted 3 pe lista si la confiscari sa avem si noi parte de actiune nu numai FBI cu PD si noi izolati si doar w3+ si no-drept
1. Asta a fost si inainte si s-a trecut la ce este acum, crezi ca un lider baga in factiune jucatori doar pentru ca ii cunoaste si sunt prosti bata' ? Orice lider isi doreste sa aibe in factiune membri cu experienta si sa nu intampine probleme sau bataie de cap, ai spus ca vrei ca liderii sa aibe mai multa putere de administrare, atunci sa aiba voie sa aleaga pe cine doreste.

2. Sanctiuni prea drastice.

3. Crezi ca, hai nu zic liderii dar macar adminii isi doresc un prafalu' de lider? Toti zic eu ca il voteaza pe cel mai bun, cel putin eu cat am fost admin, 1 an si ceva de zile doar asa am votat.

4. O propunere buna, am scriso si eu mai sus.

5. Nu poate modifica tot de capul lui, daca adauga reguli total aiurea? Mai intai trebuie consultat un admin responsabil.

6. Nu cred ca ti-ar placea sa iei un ban din greseala, din IP comun cu un prieten sau altceva, si sa primesti o asa interdictie si un asa ban de mare, nu toti primesc ban ca sunt codati infecti.

7. Daca toate departamentele s-ar ocupa cu acelasi lucru care ar mai fi farmecul care le face diferite? FBI - se ocupa cu namecover si droguri, NG - cu jail, PD - cu amenzi si toate se mai ocupa cu wanted, fiecare are ceva ''special''.

 

vech

Exista in regulamentul serverului o regula ce spune ca abuzul de comenzi ca lider de clan se sanctioneaza cu warn / ban, in functie de gravitate, sanctionare /call 112 la event a fost si inainte, se vrea sa se scape de asa multe sanctiuni, nu sa fie aduse la loc.

 

e fac

Daca esti un rank 5 intr-o factiune si dintr-o data te trezesti ca esti pe lista si iei lider, de unde vrei sa stii toate regulamentele ''Regulament general, regulment intern si regulament lider'' perfect, ca sa dai test? Dupa ce primesti lider, inveti si te descurci, daca nu te descurci esti inlaturat din functie, simplu si frumos :D

Imi place regula cu subliderul, cred ca se va implementa ca toti vor ca subliderul sa fie ales rank 3+ din factiune.

SF SI este bine sa fie de englezi, chiar daca nu sunt numai englezi acolo, macar unii dintre ei au unde sa se duc si au un lider cu care sa se inteleaga, iti ajunge ca ai LSSI, LVSI.

Jucatorii sunt sanctionati pentru LIVE, doar ca adminii sunt cam lenesi sau nu stiu.

 

Link to comment
Share on other sites

 

Daca esti un rank 5 intr-o factiune si dintr-o data te trezesti ca esti pe lista si iei lider, de unde vrei sa stii toate regulamentele ''Regulament general, regulment intern si regulament lider'' perfect, ca sa dai test? Dupa ce primesti lider, inveti si te descurci, daca nu te descurci esti inlaturat din functie, simplu si frumos :D

Imi place regula cu subliderul, cred ca se va implementa ca toti vor ca subliderul sa fie ales rank 3+ din factiune.

SF SI este bine sa fie de englezi, chiar daca nu sunt numai englezi acolo, macar unii dintre ei au unde sa se duc si au un lider cu care sa se inteleaga, iti ajunge ca ai LSSI, LVSI.

Jucatorii sunt sanctionati pentru LIVE, doar ca adminii sunt cam lenesi sau nu stiu.

 

Zic si eu asta frate ca 69PM si SFSI sa fie factiuni de straini.El e putin rasist, un fel de #WhiteAndProud.Sa stiti ca nu joaca chinezii aici joaca doar Indieni,pakistanezi si tunisieni.Ce sa faci ca nu au servere in tarile alea. Stiu lideri cand vad un strain zic "OO aplicatia unuia din Tunisia,page down, respins <<Nu cred ca esti pregatit pentru aceasta factiune>>" deoarece unii lideri se tem de "talibani".

Link to comment
Share on other sites

@ in primu raand nu te a bagat nimeni in seama. In al doilea rand o parte din propunerea mea s a adeverit :)) pe RPG2 lider la 69 e roman. Si da nu e normal, ce romanii sunt lideri pe server din Somalia? Nu!

Aia cu mistouri pe live e o prostie. Daca fac glume interesante da, nu sa ironizeze sau sa ia la misto reporterul. Asa hai sa facem serverul de STUNT daca e sa ai voie cu DM pe gabori. Ce zici? Legalizam si AIM si RENKO :))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.