Jump to content

Sezonul 3 de Maraton a început. Detalii aici
Fuziunea serverelor de SA-MP. Detalii aici

Kelton

Despre Inactivitati / About inactivities

Recommended Posts

Nu prea este fain deoarece după ce că sunt jucatorii inactivi, intră doar lunea, îl termină și după mai intră peste o săptămână să-l facă iar...

• Sad 1
  • Upvote 5

Deci daca inteleg zu bine Kelton, daca nu ma conectez pe server in 3 zile, numai iau demitere nu? Zic bine sau?

daca fac raportul luni, ma mai conectez duminica/lunea viitoare si aia e nu?

Bun tare. Nu suna putin aiurea chestia cu 3 zile eliminata, chiar este aiurea, vor fi afectati liderii intrucat membri o sa impuste raportul in primele 2 zile iar dupa o sa fie inactivi, dar asa vor putea sa distinga adevarata valoare a celor cu adevarat activi.
Pe mine personal nu ma afecteaza, e chiar ok gandit 

Nu va fi fain, deoarece jucatori o sa abuzeze de inactivitate in mare parte si nu prea o sa fie playeri on duty [la datorie] pe /service ...

• Upvote 4

Pai daca termin raportul într-o zi mă mai pot conecta săptămâna viitoare? Um.. și unde se mai cere activitatea jucătorilor?

• Haha 2
  • Upvote 2

Nu mi se pare deloc benefic.. o sa scada activitatea jucatorilor si mai considerabil. Adica sa imi termin raportul de luni.. si sa ma mai loghez abia saptamana viitoare tot luni sa imi fac raportu, in timpul de inactivitate  neanuntata imi planific chestii si nici la activitatile factiunii nu ma duc ca nu am chef, asa o sa fie mentalitatea membrilor. 

• Like 1
  • Upvote 3

Deci stai putin, eu daca la vara plec 1 saptamana la mare, cand vin o sa trebuiasca sa fac 2 rapoarte? Scuze, dar asta e una dintre cele mai idioate idei ale voastre. Corectati-ma daca nu zic bine.

Sigur, ideea e buna pentru RPG1 si 2 unde iti faci raportul cat ai zice peste, dar pe RPG3 si 4 iti faci raportul cat ai zice pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza.

Edited by Fisk
  • Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 1

Am sublider, nu mai intru un an pe server, mersi =)))

• Haha 4

Dacă ești sublider poți să nu intri cu săptămânile?:))@Kelton

Edited by eB Catalyn
  • Like 1
  • Haha 1

Si la mafie cum functioneaza asta cu 3 zile fiindca nu ai raport de facut :))

Super tari noile reguli in privinta inactivitatii, GG Kelton!

3 minutes ago, South Edward said:

Si la mafie cum functioneaza asta cu 3 zile fiindca nu ai raport de facut :))

Esti obligat sa intri doar la war banuiesc, nu ai o luna war, nu intri o luna=))

4 minutes ago, eB Catalyn said:

Dacă ești sublider poți să nu intri cu săptămânile?:))

Din cate a zis kelton da, nu mai e liderul cel mai tare din factiune, acum e subliderul=))

Edited by TheTom
  • Haha 1

Just now, TheTom said:

Esti obligat sa intri doar la war banuiesc, nu ai o luna war, nu intri o luna=))

E cam ciudat + de asta e prea ciudat la sublideri, cum ai spus si tu mai sus, dacă nu vrei nu intri o lună? :))

• Haha 1
  • Sad 1

Ciudat, serios vorbind.

7 minutes ago, TheTom said:

Din cate a zis kelton da, nu mai e liderul cel mai tare din factiune, acum e subliderul=))

Probabil trebuie să avem ore acolo jucate și după putem să stăm cat vrem și.cum vrem :)

• Like 1

Rapoartele ca rapoartele, dar la mafii? Nu exista rapoarte, macar de ar exista ceva gen sa depoziteze materiale/droguri. Liderul face evidenta doar daca vrea.

@Kelton vreau sa ma lamuresti si pe mine cu o chestie, fiind sublider de mafie, mai nou sunt tot amenintat cu degradarea din rank pe motiv ca nu am o activitate ridicata, ceea ce a cam adevarat, n am eu foarte mult ore pe joc, dar la waruri sunt mereu prezent, in fiecare zi cand am wars, explica-mi si mie ce nu e bine in asta :)

• Like 1

Sunt total de acord, mi se pare un update firesc și binevenit. Chestia cu 3 zile era un impediment care făcea gameplay-ul mai puțin atractiv ... totuși trebuie să te relaxeze acest joc, nu să stai stresat cu nu ai mai intrat de 3 zile fiindcă ai fost prea ocupat în real life. Atâta timp cât tu îți faci raportul de activitate, nu văd nicio problemă că nu te vei loga eventual o dată la 3 zile. Cum zicea și Nașu' K, asta era un lucru pe care-l făceau cei inactivi, intrau doar pentru log, asta nu înseamnă că erau și activi pe server. Cine e activ, e activ oricum, nu îi trebuie impusă o regulă de genul logării o dată la minim 3 zile. Pace de la CRAIOVA!

• Upvote 2

Salut Kelton, am o intrebare, la gang e la fel?S-a scos regula de logat odata la 3 zile?

Edited by Pepsi

In mafii se presupune ca trebuie sa intri la war-uri. 

Legat de celelalte factiuni, ce ti-e ca intri si faci raport luni, apoi mai intri joi si duminica pt log 5 minute sau nu mai intri deloc, in cazul de fata. E acelasi lucru.

Oricum jucatorii faceau raportul si dupa nu mai intrau sau gaseau orice alta activitate. Comportamentul, din punctul meu de vedere, va ramane la fel, doar cu mai putin stres legat de acel "(i)". Ideea e sa te distrezi, sa te relaxezi jucandu-te, nu sa intri fortat zilnic. 

Acesta este strict punctul meu de vedere. Fiecare aveti dreptul sa credeti ce doriti. :)

• Like 5
  • Upvote 2

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.