Jump to content

Summer Wars


Kelton
 Share

Recommended Posts

ro32.png

 

Salutare tuturor,

 

Vara e aici. Mai e puțin și majoritatea termină anul școlar, așadar e cazul să discutăm puțin despre programul de vară pentru waruri.

Am luat ca referință datele calendaristice pentru liceu, facultate și BAC din România, după cum urmează:

 

15 Iunie - 15 Septembrie - vacanța de vară în general pentru majoritatea

10 Iunie - 30 Iunie - sesiunea de examene la facultăți

17 Iunie - 7 Iulie - susținerea licenței la facultăți

1 Iulie - 4 Iulie - BAC probele scrise

 

Având în vedere perioadele de mai sus ne-am gândit că cel mai bine ar fi să mutăm warurile la programul de vară începând cu 1 Iulie cu precizarea că cei care au BAC vor fi scutiți de prezență la waruri în respectiva săptămână a începutului lunii Iulie.

 

Pentru toți jucătorii vom stabili un raport înjumătățit în perioada 24 Iunie - 7 Iulie ca să-i ajute pe cei aflați la finalul examenelor sau cu pregătire pentru BAC.

 

Orele la care urmează să fie puse warurile urmează să fie stabilite în următoarele zile prin sondaje pe fiecare server în parte. Dacă credeți că aveți sugestii legate de orele la care ați vrea să fie warurile înainte să punem sondajele, puteți lăsa un comentariu în acest topic.

 

Ca în fiecare an știm că fiecare are propria părere despre când ar trebui să înceapă warurile de vară sau la ce oră ar trebui să aibă loc, așadar vă anunțăm că ne e imposibil să vă mulțumim pe toți și deciziile vor fi luate în funcție de părerile majoritare.

 

Mulțumim pentru înțelegere.

 

uk32.png

 

Hello everyone,

 

Summer is here. A little more and school is over, so it is time to discuss about the summer war schedule.

We took as a reference point the calendar schedule for high school, college and BAC in Romania, as it follows:

 

15 June - 15 September - summer vacation for the majority of players

10 June - 30 June - college exams

17 June - 7 July - college thesis

1 July - 4 July - written BAC exam

 

Taking into consideration the periods above we thought it would be best to move the summer war schedule starting from the 1st of July mentioning that the players with BAC will be excluded from war presence in that first week of July.

 

The time interval for wars will be established using website polls on each server. If you think you have suggestions regarding the time intervals for wars before we open the polls, you can leave a comment in this topic.

 

Each year we know that everyone has their own opinion when wars should start and at what hour they should take place, so we want to let you know that it is impossible for us to please everyone and the decisions will be taken depending on the majority.

 

Thank you for understanding.

Link to comment
Share on other sites

Salut, warurile de vara ar putea fi implementate dupa ce e terminata perioada de BAC sau mai bine dupa ce termina toti, ca-s unii care au scoala si saptamani de practica si ei n-ar putea sa se prezinte la waruri deoarece va fi scoala pentru acestia. In rest ideile is bune!

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca putem trece la ora de vara incepand cu saptamana viitoare, adica na eu nu cred ca sta cineva sa invete peste zi, mai ales ca e vara, majoritatea invatam seara, peste zi mai mergi la strand, la sala, iesi in oras ca-i fain si cald etc (la astea mai poti renunta in pofida warurilor insa la invatat nu)

 

Cat despre orele de waruri, cred ca cel mai ok ar fi 12-14, cred ca toata lumea se trezeste pana in ora 12 si poate sa ajunga la wars, iar dupa 14 lumea se mai duce la piscina, stranduri etc, ca-i vara, daca punem 13-15 deja ora cand se termina warurile si anume 15 e deja prea tarziu, parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AIM NewLife said:

Eu cred ca putem trece la ora de vara incepand cu saptamana viitoare, adica na eu nu cred ca sta cineva sa invete peste zi, mai ales ca e vara, majoritatea invatam seara, peste zi mai mergi la strand, la sala, iesi in oras ca-i fain si cald etc (la astea mai poti renunta in pofida warurilor insa la invatat nu)

 

Cat despre orele de waruri, cred ca cel mai ok ar fi 12-14, cred ca toata lumea se trezeste pana in ora 12 si poate sa ajunga la wars, iar dupa 14 lumea se mai duce la piscina, stranduri etc, ca-i vara, daca punem 13-15 deja ora cand se termina warurile si anume 15 e deja prea tarziu, parerea mea.

De exemplu eu am scoala de dimineata de la 8:15 - 14:15 si termin scoala pe 19 IULIE, cum ar trebui sa particip la waruri? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, North Kyo said:

De exemplu eu am scoala de dimineata de la 8:15 - 14:15 si termin scoala pe 19 IULIE, cum ar trebui sa particip la waruri? 

Pai nu stiu ce scoala faci tu si unde, la noi scoala se termina in 15 iunie.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AIM NewLife said:

Pai nu stiu ce scoala faci tu si unde, la noi scoala se termina in 15 iunie.

Cum zicea cineva mai sus, sunt cei care recupereaza practica din timpul scolii. Nu cred ca sunt singurul care este la un liceu cu profil.

Link to comment
Share on other sites

12-14

Cel mai bine ar fi sa înceapă war-urile de vara prima luni după  15 iunie. Când termină toți.

Cei cu sesiuni, și nu mai știu eu ce, au inactivitate de pus, învoiri. Multa bafta.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, zL Strelok said:

Salut, warurile de vara ar putea fi implementate dupa ce e terminata perioada de BAC sau mai bine dupa ce termina toti, ca-s unii care au scoala si saptamani de practica si ei n-ar putea sa se prezinte la waruri deoarece va fi scoala pentru acestia. In rest ideile is bune!

+1

Link to comment
Share on other sites

Asa cum a zis si @zL Strelok cel mai bine putem incepe programul de vara dupa ce se termina probele de la bac, adica de pe 4 iulie. Nu toti termina scoala saptamana asta + sa fim serioși, cati dintre cei care dau bac-ul dimineata se distreaza? Seara daca au timp pot sa se relaxeze la wars sau prin alte activități, nu o sa ii vezi învățând. 

Link to comment
Share on other sites

O idee foarte proasta, unii mai au liceu si termina pe 5 iulie gandeste-te si la ei. In acest caz ma incadrez si eu. Cine imi joaca mie atat timp pe cont?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Razzer said:

O idee foarte proasta, unii mai au liceu si termina pe 5 iulie gandeste-te si la ei. In acest caz ma incadrez si eu. Cine imi joaca mie atat timp pe cont?

Care-i ideea proasta ca nu inteleg? Programul de vara incepe de pe 1 Iulie, deci 5 zile sa zicem ca o sa fii in dezavantaj. Chiar daca in ultimele zile de liceu in afara de 1-2 materii unde sa zicem ca vrei sa-ti ridici media sau ceva nu mai faci nimic.
 

Programul de wars propus de mine ar fi 13:00-15:00. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa se treaca la programul de vara dupa ce toti termina cu BAC-ul respectiv Sesiunea ca sa le fie bine tuturor. Cat despre orele in care ar trebui sa se defasoare war-urile, intervalul 18:00-20:00 ar fi cel mai potrivit. Lumea merge la strand vara, doarme. Dupa 20:00 se iese afara cu prietenii, nu prea sta nimeni in casa vara.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AIM NewLife said:

Pai nu stiu ce scoala faci tu si unde, la noi scoala se termina in 15 iunie.

eu termin pe 21, în a 11 a termin în Iulie și încep practica la mijlocul lui Iulie, deeci

propun 15:00-17:00, unii avem școală pana la 14:00 + naveta. 

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.