Jump to content

Credeţi în minuni?


BIS aka OldNab
 Share

Credeţi în minuni?  

80 members have voted

  1. 1. Credeţi în minuni? (sondaj)

    • Da
      51
    • Nu
      29


Recommended Posts

Da, doar ca in ziua de azi nu sunt asa de evidente sau atat de dese ca pe vremea lui Iisus. Dar ele exista.

On 2/24/2020 at 1:28 AM, R a l u c a said:

Hmm.. mi s-a intamplat o mica minune. Deci da.

Cum adica? 

Link to comment
Share on other sites

On 3/13/2020 at 11:10 PM, Madalin said:

Da, am scăpat de multe ascultări.

As putea lua acest reply ca idem de multe ori. Uneori cred ca cineva de sus mai trimite cate o minune daca as putea zice asta. De multe ori daca imi doream ceva, mi se intampla.

Link to comment
Share on other sites

Nu, nu cred in minuni. Cred doar in sanse, ca alea din Minecraft, exemplu "Sansa de Spawn a unui Zombie pe Gaina e 0.3667%. Totusi as spune ca e problema de statistica aici. Luam ca exemplu legea lui Murphy: "Anything that can go wrong will go wrong" - Orice care poate sa se intample aiurea, se va intampla aiurea. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2020 at 8:53 AM, BIS aka OldNab said:

Nu cred în minuni, momentan nu există niciun fenomen care să nu fie explicat ştiinţific.

mai documenteaza-te, in fiecare an sunt mii de cazuri in lume in care stiinta nu are un raspuns.

Link to comment
Share on other sites

Nu. Nu exista dovezi care ar demonstra existenta acestor minuni. Daca trebuie sa moara cineva intr-un accident, o sa moara. Nu-l va salva nici o "minune". 

 

 

Aceste "minuni" sunt doar chestii imaginare ca sa ne calmam singuri pe noi. 

Edited by ThinBlueLine
Link to comment
Share on other sites

Da, cred, deoarece ele se pot intampla desi sunt foarte rare sau chiar invizibile. Daca oamenii de acum 2000 de ani au atestat in Biblie faptul ca Iisus Hristos vindeca oameni prin minuni sau ma rog, facea fapte ezoterice, atunci este evident ca ele exista!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.