Jump to content

The Corleone family Presentation


florinacyo
 Share

Recommended Posts

I sent for him ? wtf ? "Kaiac, go tell Razvan I sent for him" = Kaiac, dute spune-i lui Razvan am trimis dupa el , don wants to talk with you ori the don wants to speak with you e tot aia.

 

 

Nu se vede,oricum peace:)) .

Tu nu ai auzit de "expresii"?

Link to comment
Share on other sites

pai asa si este corect

 

 

Voi nu inţelegi un singur lucru, trebuie pus si ing la sfârşitu verbului dacă e la timpu viitor.

In fine, voi sunteţi grei de cap

Doare adevăru.

Link to comment
Share on other sites

"Kaiac, go tell Razvan to come to me" - zimi ce inseamna "go tell" = "mergi zi/spune" se zice "Going to razvan and tell him to coming at me"

"Razvan, Don wants to talk with you" - se zice "to talking" pentru ca e o actiune care se v-a petrece în viitor, adică timpu viitor" - S+V+ING = timpu viitor.

 

go tell = du-te spunei ...poate insemna si asta

aici poate a gresit ..Don want to talk with you..."s" ala nu era bun acolo

Link to comment
Share on other sites

"Kaiac, go tell Razvan I sent for him" e corect ( in cazul asta nu se mai scrie conjunctia "ca" la fel cum in " Kaiac, go tell Razvan......" pica conjunctia "si/and" )

 

"ing" se pune doar cand este o actiune ce se petrece si NU s-a terminat in momentul vorbiri, nu e viitor ci se cheama " present continues" asa ca luigi inceteaza daca nu cunosti.

Link to comment
Share on other sites

Voi nu inţelegi un singur lucru, trebuie pus si ing la sfârşitu verbului dacă e la timpu viitor.

In fine, voi sunteţi grei de cap

Doare adevăru.

ing se pune la prezent continuu si altele, dar nu la viitorul care este in clip

Link to comment
Share on other sites

Filmul reprezinta familia Corleone . Incercati sa nu mai veniti cu ''pix-ul rosu '' sa corectati ,fara sa fiti siguri , pentru ca deveniti penibili ..

chiar asa =))

Link to comment
Share on other sites

Razvan, Don wants to speaking/talking with you.

Asta din cate stiu ar veni "Razvan,Don vrea sa vorbeste cu tine"

 

Deci speaking gresit.

 

 

Vrei sa termini Luigi cu lectile de engleza de dai dovada,de ar fi macar 90 % corect din ce zici,ar fi fost bine.

Link to comment
Share on other sites

Părerea mea personală este că filmulețul e reușit. Cât despre engleza voastră, doar voi știți unde ați făcut-o ...

 

Kaiac, go tell Razvan to come to me - e bine, dar dacă vroiai să șlefuiești puțin foloseai foloseai ce a spus HIRO.

Razvan, Don wants to talk with you - e bine, mergea și un „the” înainte de „Don” să-l pună în emfază

 

 

Luigi stai foarte prost cu engleza, pune mâna pe o carte de gramatică înainte de a da lecții gratuite. Crede-mă, chiar știu despre ce vorbesc ... am ca și specializare limba engleză.

 

 

Felicitări pentru filmuleț.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg o chestie care mi-a dat toata logica peste cap. Luigi faci de ras poporu' roman, ce spui tu ca toate verbele la viitor trebuie sa aibe ing la sfarsit e valabil pt. Future continuous.. Cum poti fi atat de sigur pe tine cand tu defapt stii ca engleza ta e praf..

Oamenii ca tine ne fac de ras tara !!

Si cat tine vorba despre corectitudinea cuvintelor din film, sunt corecte, doar ca un englez/american nu ar fi formula asa.

ON: floriacyo a produs/regizat un film foarte frumos in care se vad valorile familiei noastre. Criticilor incercati si voi sa faceti un film si dupa mai vorbim.

Link to comment
Share on other sites

Ba, luigi, ia fa tu un film ba despre orice, si dupa compara`l cu a lui florinacyo, voi nu vedeti ca toti astia pupincuristii , il faceti pe florin sa nu mai ajute comunitatea B-Zone cu filme ? Daca tot il criticati,criticati`l cu folos ba, cameramanilor, voi stiti de toate, da habar n`aveti, cand o sa ajungeti ca florinacyo sa faca filme de nota 11+ atunci sa comentati, HALAL de voi

Link to comment
Share on other sites

Luigi stiu ca suntem prieteni dar nici chiar asa.. Uitete la toate filmele lui florin si arata-mi tu mie unu prin PM unu mai reusit ca al lui ...

 

 

Bravo florinacyo . Iti dau + cand merge sa dau .

Mai asteptam filme de la tine

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.