Jump to content

Fuziune RPG1 & RPG2 (Pacaleala de 1 Aprilie)


Kelton
 Share

Recommended Posts

Propun ca la bizuri sa se facă o modificare aceleași reguli ca și la fuziunea dintre rpg4 cu rpg2 is aberante.Propun ca cei care au avut bizul mai mult timp pe cont sa îl păstreze și celălalt să primească banii pe același biz măcar atât sa se facă ca cei de pe rpg1 tot timpul au fost favorizați 

6 hours ago, Rafael01 said:

Eu propun pentru case bizui cel care are proprietatea mai de mult sa o păstreze. 

Spre exemplu daca x după rpg 1 are casa id 1 de 1 an, iar y după rpg 2 are casa id 1 de 2 ani, cel după rpg 2 sa o păstreze. 

Is total de-acord cu aceasta parere

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, lonut ZEW said:

Propun si debanarea conturilor permanente, ar face mai multi sa se reapuce si sa mareasca numarul de jucatori pe server, eu fiind jucator de mafie, fiind mai multi jucatori, mafiile pot fi umplute mai usor iar inca o propunere dorita de 90% din mafioti ar fi  sa se scoata wipe-ul lunar la turfs, ar aduce mai multa placere mafiotilor sa joace la war + readucerea recordurilor de 48 sau chiar 72 turfs!

Părerea mea
Debanarea conturilor nu e o soluție, ba dimpotrivă, poate fi mai rău decât cum e acum. Mulți dintre jucătorii care au greșit au fost conștienți atunci de greșeala și repercusiunile după fapta respectivă, așadar erau conștienți că urmează să fie sancționați. În plus îți bați joc de munca adminilor care au reușit să îi prindă și să îi baneze. Gândește-te, dacă ai fi admin și ai sta zile la rând pe un codat, reușești să îl banezi iar după primește unban, ce reacție ai avea?

 

 

1 hour ago, South Max said:

@ Kelton Dacă vrei să faci ceva nemaivăzut (în afară de banul meu) şi asta doar în cazul în care nu faci vreo glumă, singurele persoane care merită să primească gradul pe RPG 1 (în urma fuziunii), să fie doar adminii, liderii & helperii să muncească din nou pentru grade, sunt 2 servere diferite! ;)) 

Dacă tu ai munci o grămadă de timp la funcția ta și dintr-o dată vine cineva și ți-o scoate pe nedrept, care ar fi reacția ta? Ți-ar plăcea? Gândește-te la timpul pierdut până la urmă :D 

 

Edited by South NEXUS.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, South NEXUS. said:

Părerea mea
Debanarea conturilor nu e o soluție, ba dimpotrivă, poate fi mai rău decât cum e acum. Mulți dintre jucătorii care au greșit au fost conștienți atunci de greșeala și repercusiunile după fapta respectivă, așadar erau conștienți că urmează să fie sancționați. În plus îți bați joc de munca adminilor care au reușit să îi prindă și să îi baneze. Gândește-te, dacă ai fi admin și ai sta zile la rând pe un codat, reușești să îl banezi iar după primește unban, ce reacție ai avea?

 

 

Dacă tu ai munci o grămadă de timp la funcția ta și dintr-o dată vine cineva și ți-o scoate pe nedrept, care ar fi reacția ta? Ți-ar plăcea? Gândește-te la timpul pierdut până la urmă :D 

 

 

Brothere, câţi helperi / admini de pe 3 mai activează în prezent? Maxim 1-2 din câţi fură, lol.. şi la cum se dădură Helperele pe RPG 2.. eu zic că Managerul acestui server, Răzvan Coteţ aka Kelton, ar putea lua în considerare acest aspect. Cât despre muncă.. sunt multe de discutat, dar până acolo, nu compara procedeul de promovare al serverului RPG 1 cu cel de pe RPG 2, lol. Dacă mă jucam 5 luni pe RPG 3, eram Admin 4 la ora actuală, poate chiar 5.

 

Aşadar, dacă se doreşte o fuziune corectă şi fără complicaţii, jucătorii recent promovaţi sau toţi Helperii LEVEL 1 să fie înlăturaţi din funcţie, deoarece jucătorii de pe RPG 1  vor fi dezavantajaţi în procesul lor de promovare pe actualul server, în urma fuziunii.

 

Nu deţin nicio funcţie, dar dacă eram Helper 1 la ora actuală, poate că pleca jihadul! VIne jucătorul x  de pe RPG 2 cu H2 să fie promovat înaintea unuia de pe RPG 1? :)) Sunt ex-Lider pe RPG 2, ştiu ce înseamnă să ai o funcţie şi bla bla, dar rămân la părerea mea! ;)) 

 

DDB TILL I DIE

Link to comment
Share on other sites

Ăștia de mârâiți că nu ar trebui favorizați cei de pe RPG1 sau mai știu eu ce, nu realizați că celelalte 3 servere nici nu ar fi existat  dacă noi, cei de pe RPG (că așa îi zicea inițial), nu am fi contribuit (fiecare cu ce și cu cât a putut) la dezvoltarea unei comunități frumoase de oameni și a unui server pe măsură care să facă o bună reclamă B-Zone-ului, care în final să conducă la nevoia de a deschide noi servere.

Sfatul meu nu e să nu vă apărați interesele, ci să fiți puțin mai rezervați. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, SejwaL said:

I suggest you that as the players of RPG2 will lose every business and house, same should be done with RPG1 players too.
After that we can participate in /bid for every business, house. Otherwise, RPG1 players will have an advantage eventually if they don't lose their businesses and houses.
This will help in balancing the economy of both the servers after fusion.
&
Players owing level 999 houses, they should be given the same amount gold of for the amount they spent initially.
Eg. X bought a house for 10 euros, he should be given 2000 gold at the time of fusion.
 

 

I totally agree with this seems good idea

Link to comment
Share on other sites

Dupa 11 ani i-a venit timpul si RPG2-ului, chiar daca nu am jucat acolo respect pt activitatea server-ului care e aproape la fel de importanta ca RPG1.

Sa ne auzim cu bine pe joc si fara ”sapaturi”, noi cei de pe rpg1 suntem obisnuiti.

 

L.E. nu va mai murdariti pe dos, si asa comunitatea de playeri ramasa pe RPG1 e una toxica, incluzand staff-ul. Mi se pare interesanta aceasta fuziune si poate e o sansa ca RPG2 sa vina cu o alta mentalitate aici, poate ne dezgheata si pe noi la minte. ;))

Edited by South Huts
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ANR said:

Parerea mea este ca cei de RPG1 o sa aibă o mica “ ura “ pe noi, jucatorii RPG2 sau staff-ul rpg2! Nu este Ok, Si nu inteleg de ce! Dar fuziunea este cea mai Ok varianta ( opinia mea ), pup

cine sa va ia in serios va jucati pe un server fantoma, mai putini jucatori decat rpg4 in 2018 🤣

Link to comment
Share on other sites

Intr-un final vine si vestea cea mare...mai bine mai tarziu decat niciodata. Propun ca regulile ce au fost aplicate in fuziunea din trecut, sa fie aplicate si aici. Sper sa apuc sa mai vad B-Zone macar o data 1000/1000.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ANR said:

Parerea mea este ca cei de RPG1 o sa aibă o mica “ ura “ pe noi, jucatorii RPG2 sau staff-ul rpg2! Nu este Ok, Si nu inteleg de ce! Dar fuziunea este cea mai Ok varianta ( opinia mea ), pup

Ne uram si intre noi, stai linistit, nu o sa se schimbe nimic.

Link to comment
Share on other sites

De foarte multa vreme asteptam treaba asta, am reinstalat samp doar pentru fuziunea asta. 

Mai multi jucatori cu care poti interactiona, nu mai bate vantul pe strada, mult mai bine asa, focus doar pe un singur server si bun, suntem in 2023 totusi, jucatorii de samp sunt majoritatea doar veterani, in special pe b-zone.

Link to comment
Share on other sites

Fuziunea este o idee foarte buna, cat despre biz-uri si case...playerii care le detin ar trebuii sa primeasca ca despagubire,  fix bani la care se liciteaza bizul dupa fuziune. Asa eu zic ca este un pret actual, corect si echilibrat. Astfel acestia nu sunt afectati de trecerea la noul server si totul va parea "ca si cum nu s-a intamplat nimic". 
Efectiv ca si cum ar pune un anunt si ar primii oferte de la ceilalti jucatori. Atat ofera piata, atat primesti.

Scurt si pi doi. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Salutare! Vin si eu cu o mica propunere, sunt multi lideri care detin si functia Helper pai bine eu vin cu propunerea pentru a le scoate o functie la alegere ca sunt multi care doresc sa ajunga in staff si nu pot din cauza lor. 
 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, AIM Taaz.rtv said:

Era timpul insa sper ca cei de pe 2 sa se adapteze regulamentului de pe 1 si sa nu fie un mix.

Eu sper sa se schimbe regulamentul după rpg1 deoarece unele reguli din departamente sunt aberante.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton changed the title to Fuziune RPG1 & RPG2 (Pacaleala de 1 Aprilie)
  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.