Jump to content

Fuziunea RPG1 - RPG2


Kelton
 Share

Recommended Posts

3 hours ago, Uchiha Itachi said:

Pai si se mai lucreaza la Quest sau o lasati asa ?

 

Se lucrează la quest. Va fi adăugat ulterior când e finalizat.

Link to comment
Share on other sites

pănă acum fuziunea este 10/10, multă activitate, toată lumea vrea să se împrietenească, jucătorii foarte primitori. Însă o intrebare @ Kelton , facțiunea SFSI rămâne tot eng ? Dacă din 60 de membrii 40 sunt români, înțeleg ideea de a fi o factiune ENG, dar nu strict pe tema asta. Ca și instructor oricum te adaptezi, dacă dai test log cu o persoana străină vorbești engleză, una din atributile pe care trebuie să le aibă un tester, daca îi dai licentă unui jucător străin, la fel, vorbești engleză, sunt mici exceptii, dar 2 români să fie obligați să vorbească engleza mi se pare prea exagerat într-un fel.

Edited by Gexello
Link to comment
Share on other sites

2016 - deschiderea serverului 4 de samp al comunitatii. Apogeul comunitatii, aproape 4.000 de jucatori online. La un moment dat se vorbea de rpg5, never happened.

2023 - ultima fuziune a comunitatii, toate serverele au fuzionat intr-unul singur si aduna ~1.000 de jucatori la cald, vedem mai incolo ce va fi.

 

Copilaria s-a terminat. Multumim b-zone.

Edited by South Huts
Link to comment
Share on other sites

Deși sunt încântat de fuziune și am fost pro de la început, câteva impresii după o zi de la fuziune:

  • Au existat 2 tentative de înșelăciune asupra mea referitor la achiziția unor bizuri, 2 jucători de pe RPG2 încercând să-mi vândă acțiuni la alt biz decât am convenit prin /sms, sperând că probabil nu știu ce ID are bizul respectiv.
  • Am pățit să fiu jignit ca la ușa cortului de un individ aflat la volanul unui Infernus și cu rpg2_ la început de nume, doar din simplul motiv că eu eram cu o Blista Compact și, săracul de el, nu avea loc să treacă de mine, eu mergând prea încet pentru nivelul lui.
  • Am fost ironizat pe chatul facțiunii de un coleg cu rang 1 provenit de pe RPG2 pentru că mi-am permis să-l atenționez cu ce greșește, aici fiind alte reguli decât pe celelalt server.
  • Am fost înjurat prin SMS de un începător cu rpg2_ la început de nume care a trimis o întrebare prin /n și nu a fost mulțumit de răspunsul meu.

Și vin cu niște întrebări: Exista vreun regulament pe RPG2 sau, dacă exista, respecta cineva vreo regulă? A existat vreodată vreun caz de respect între jucători? S-a știut vreodată ce înseamnă bunul simț? 

 

Nu spun că toți sunt așa, Doamne ferește! Știți că în general exemplele proaste ies în evidență și sunt mai vizibile.

Uneori credeam că pe RPG1 existau probleme de comportament, dar acum am impresia că am jucat într-o mănăstire plină de călugări și măicuțe, iar acum au năvălit înăuntru niște huligani. 

 

Sunt în continuare fericit că s-a reușit cu succes resuscitarea acestui pacient în moarte clinică, chiar dacă nu se știe cât o va mai duce în viață. 

Edited by psoN
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2023 at 8:39 AM, uL Syko said:

Faceti momentul iertarii, daca nu global macar pe anumite criterii, dar ar cam fi cazul sa fie global (ultimul), avand in vedere situatia sampului si totodata si fuziunea care se intampla odata la 1000 de ani asa ceva, la b-zone de doua ori la 1000 de ani :V

Sa moara mamaia ce plictisitor ești. Îți dai seama cat de redus mintal trebuie sa fii sa ii exasperezi pe ăștia să îți dea ban pe un joc pt comportament toxic? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wizzle said:

Sa moara mamaia ce plictisitor ești. Îți dai seama cat de redus mintal trebuie sa fii sa ii exasperezi pe ăștia să îți dea ban pe un joc pt comportament toxic? 

 

Nu știu de ce vrei să-ți moară măica-ta mare, eu n-am nimic cu săraca femeie. Dar ca să-ți răspund la întrebare, gândeste-te cum e sa fii banat de câteva ori bune fără ca tu să fi greșit într-o așa mare măsură încât să iei ban permanent cu mențiunea de "no unban". Logic că sunt frustrat, m-am jucat atât de mult SA:MP iar la final cineva anume mă banează în mod stupid și îmi blochează conturile importante.

 

Eu nu vreau să mai dezgrop morții și să stau să pun pe aici tot felul de dovezi pentru că nu despre asta e topicul, dar când văd d'ăstia ca tine care mă provoacă, ei bine...

 

image.png.ccac292aa9d3cc963b7909b44e6bb949.png - 5k gold, nivel 105 cu cont premium "permanent", rank 5 NR, o avere modica.

 

Banat pentru comportament că...? că am îndrăznit să-i zic supervisorului pe /wt că fac clip despre acțiunile lui de pe samp, ideea era să fac clip să explic ceva, despre un subiect anume, nu despre el în special. Ce dovezi mi s-au adus? Păi niște ss-uri cu mine când vorbeam cu un băiat pe instagram și îi spuneam să-i transmite niște mesaje de sănătate uneia care a jucat pe comunitate.

Și ca să fie treaba treabă, după ce am văzut ticketul unde mi s-au pus "dovezile", mi-au banat contul de forum să nu mai eu acces să văd ticketul ăla cand vreau eu, deși oricum eu am dovezi.

Edited by uL Syko
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, psoN said:

Deși sunt încântat de fuziune și am fost pro de la început, câteva impresii după o zi de la fuziune:

  • Au existat 2 tentative de înșelăciune asupra mea referitor la achiziția unor bizuri, 2 jucători de pe RPG2 încercând să-mi vândă acțiuni la alt biz decât am convenit prin /sms, sperând că probabil nu știu ce ID are bizul respectiv.
  • Am pățit să fiu jignit ca la ușa cortului de un individ aflat la volanul unui Infernus și cu rpg2_ la început de nume, doar din simplul motiv că eu eram cu o Blista Compact și, săracul de el, nu avea loc să treacă de mine, eu mergând prea încet pentru nivelul lui.
  • Am fost ironizat pe chatul facțiunii de un coleg cu rang 1 provenit de pe RPG2 pentru că mi-am permis să-l atenționez cu ce greșește, aici fiind alte reguli decât pe celelalt server.
  • Am fost înjurat prin SMS de un începător cu rpg2_ la început de nume care a trimis o întrebare prin /n și nu a fost mulțumit de răspunsul meu.

Și vin cu niște întrebări: Exista vreun regulament pe RPG2 sau, dacă exista, respecta cineva vreo regulă? A existat vreodată vreun caz de respect între jucători? S-a știut vreodată ce înseamnă bunul simț? 

 

Nu spun că toți sunt așa, Doamne ferește! Știți că în general exemplele proaste ies în evidență și sunt mai vizibile.

Uneori credeam că pe RPG1 existau probleme de comportament, dar acum am impresia că am jucat într-o mănăstire plină de călugări și măicuțe, iar acum au năvălit înăuntru niște huligani. 

 

Sunt în continuare fericit că s-a reușit cu succes resuscitarea acestui pacient în moarte clinică, chiar dacă nu se știe cât o va mai duce în viață. 

da vărule, te-au injurat copii de 14 ani ca-s de pe rpg2, asta e problema la fuziune, pana acum nu se injura lumea

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2023 at 10:23 PM, psoN said:

Deși sunt încântat de fuziune și am fost pro de la început, câteva impresii după o zi de la fuziune:

  • Au existat 2 tentative de înșelăciune asupra mea referitor la achiziția unor bizuri, 2 jucători de pe RPG2 încercând să-mi vândă acțiuni la alt biz decât am convenit prin /sms, sperând că probabil nu știu ce ID are bizul respectiv.
  • Am pățit să fiu jignit ca la ușa cortului de un individ aflat la volanul unui Infernus și cu rpg2_ la început de nume, doar din simplul motiv că eu eram cu o Blista Compact și, săracul de el, nu avea loc să treacă de mine, eu mergând prea încet pentru nivelul lui.
  • Am fost ironizat pe chatul facțiunii de un coleg cu rang 1 provenit de pe RPG2 pentru că mi-am permis să-l atenționez cu ce greșește, aici fiind alte reguli decât pe celelalt server.
  • Am fost înjurat prin SMS de un începător cu rpg2_ la început de nume care a trimis o întrebare prin /n și nu a fost mulțumit de răspunsul meu.

Și vin cu niște întrebări: Exista vreun regulament pe RPG2 sau, dacă exista, respecta cineva vreo regulă? A existat vreodată vreun caz de respect între jucători? S-a știut vreodată ce înseamnă bunul simț? 

 

Nu spun că toți sunt așa, Doamne ferește! Știți că în general exemplele proaste ies în evidență și sunt mai vizibile.

Uneori credeam că pe RPG1 existau probleme de comportament, dar acum am impresia că am jucat într-o mănăstire plină de călugări și măicuțe, iar acum au năvălit înăuntru niște huligani. 

 

Sunt în continuare fericit că s-a reușit cu succes resuscitarea acestui pacient în moarte clinică, chiar dacă nu se știe cât o va mai duce în viață. 

Acelasi lucru se intampla pe toate RPG-urile, problema este ca toti mucosii injura, n-au respect fata de oameni mari. Ca admin am intampinat multe insulte si m-a durut in basca. Deci in concluzie, sa te doara in palarie ce spune X pe samp. 

On 6/29/2023 at 9:33 PM, uL Syko said:

 

N-ai idee despre ce vorbești, nu pentru coduri sau vânzare ori tentativă vânzare cont am fost eu banat cu no unban, ci pentru unele prostii pentru care au dat denumirea de "comportament toxic", nu stau să intru să scriu pe aici iar ce s-a întâmplat și ce nu, că nu despre asta e topicul ăsta, dar stai liniștit că am banuri primite și aiurea, mai ales ultimul.

 

Cât despre vârsta mea, eu aș propune să te mai documentezi și apoi să comentezi.

Peace ✌️

Totusi ,n-ai fost usa de biserica.. :)) 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cretsu said:

Totusi, ,n-ai fost usa de biserica.. :)) 

 

În niciun caz, am cauzat probleme atât pe server cât și pe discord, pe forum nu știu dacă am făcut ceva acțiuni dar e posibil și asta, ce vreau să spun e că nu cred că unele persoane s-au retras din cauza mea, ce putere să am eu să pot face pe cineva să se lase de joc? Cum ar putea cineva să facă asta? Să stau să fac mereu DM pe cineva? Orice acțiune pe care ar fi să o fac de genul ăsta, gen DM, contracte, jigniri repetate asupra cuiva, la un moment dat tot ma plictisesc și mă opresc, să zicem că e puțin amuzant la început să faci treaba asta, dar pe urmă devine cretinism.

Eu recunosc că am făcut suficiente lucruri cât să primesc o sancțiune de ban, dar totodată sunt și de părere că aceste tipuri cu mențiunea de "no unban" sunt o pedeapsă prea mare pentru acest motiv "comportament", tipul ăsta de ban ar trebui folosit doar pentru cei ce fac ilegale sau pentru cei ce afecteaza prea grav funcționalitatea comunității (exemplu bun fiind ce a facut qSile acum multi ani, ddos-ul ăla pe care îl dadea atunci). Sunt de părere că în prima instanță (căci din prima a fost direct cu no unban), trebuia să fiu sancționat cel mai corect cu ban permanent, fără mențiune de no unban, îmi cumpăr unban, daca se repeta primeam iar ban permanent, dacă iar îmi cumpăram și se repetau iar acțiunile acestea toxice despre care vorbesc cei din conducere, abia atunci trebuia să-mi dea cu no unban iar dacă reveneam din nou pe comunitate pe alt cont și începeam iar cu "toxicitate" să înceapă să mă baneze cu no unban din prima, chiar dacă era alt cont.

 

Vă spun sincer că merit să fiu iertat, peace ✌️

Link to comment
Share on other sites

@ Kelton Salut! Cand repari bugu la bizuri? Cum vine asta la Profit Biz: 52K sa pierd 10K din seif(safebox biz)? Profitul nu ar trebui sa creasca in loc sa scada? @ Mushroom Cand vom face profituri la payday in loc sa pierdem $$

Link Dovezi: https://imgur.com/a/IbFnOm6

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, HANKSERO said:

@ Kelton Salut! Cand repari bugu la bizuri? Cum vine asta la Profit Biz: 52K sa pierd 10K din seif(safebox biz)? Profitul nu ar trebui sa creasca in loc sa scada? @ Mushroom Cand vom face profituri la payday in loc sa pierdem $$

Link Dovezi: https://imgur.com/a/IbFnOm6

 

Aștept după Mushroom să revină, a avut niște lucruri personale.

Va fi restituită pierderea din aceste zile când aplicăm fix-ul.

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2023 at 6:09 PM, HANKSERO said:

@ Kelton Salut! Cand repari bugu la bizuri? Cum vine asta la Profit Biz: 52K sa pierd 10K din seif(safebox biz)? Profitul nu ar trebui sa creasca in loc sa scada? @ Mushroom Cand vom face profituri la payday in loc sa pierdem $$

Link Dovezi: https://imgur.com/a/IbFnOm6

I'm back 😅

Should be fixed with other changes in the current days.

Link to comment
Share on other sites

Mă gândeam să mă reapuc, dar îmi este extrem de silă să o iau iarăși de la capăt.

Probabil voi încerca atunci când se va da un wipe sau posibilitatea de șterge (1 time only) a log-urilor de la facțiuni + aplicații + alte log-uri, în așa fel încât cei care au fost neserioși în facțiuni (din cauza vârstei, deh) și sunt perfecționiști să mai primească o șansă și să nu mai fie nevoiți să o ia cu un cont nou de la capăt.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.