Jump to content

Fuziunea RPG1 - RPG2


Kelton
 Share

Recommended Posts

Incepem un nou capitol pe B-Zone, sper sa ne intelegem toti si sa lasam rautatile la o parte, pana la urma toti reprezentam comunitatea noastra draga. Multumim staff-ului si conducerii pentru toata munca depusa de pana acum, forta B-Zone! 

Link to comment
Share on other sites

@ Kelton  Propun ca Maraton PRO sa fie Gratuit pentru cei de pe RPG2 pentru ai incuraja sa se apuce de RPG1 in ciuda lipsei si diferentelor mari de economie sau macar sa fie la jumatate de pret Maratonul PRO.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, South Max said:

Dacă nu s-ar fi vrut downgrade-ul comunităţii, probabil că nu s-ar fi ajuns aici!

 

PS: Serpăria v2, cooming sooon, arrr ~~~~~~~

 

Să înceapă lupta pentru "putere", ahahahha! ^^

 

https://shop.b-zone.ro/aff.php?aff=434

 

--------------------------------------------------

 

De obicei postez mai mult, mă reîntorc cu un edit să nu las ceva prea sec;

 

Nu îneţelesei de ce ce vă mai bateţi capul cu funcţiile (Lider & Sublider), este diferenţă între cele două servere, la fel şi cu alegerea Subliderilor. Nu sunt de acord ca un Lider de pe RPG 2 să vină cu "ai lui" pe RPG 1, având alte reguli şi alte criterii, adică o prostie.

 

Trecând peste ăstea, de ce vrei să păstrezi liderul de pe rpg 1 sau de pe rpg 2? Ar fi trebuit să te consulţi cu supervizorul de pe RPG 2 şi să luaţi decizia împreună, dacă rămâne cel de pe rpg 1 sau de pe 2, adică încă o prostie neînţeleasă şi fără rost. Ai un lider pe nume "iza", mai mult de 10 membri nu poate avea în acea facţiune, interes zero, iar cunoştinţele sale sunt spre 0, nu are o treabă cu gangurile.

 

Dacă dorţi să faceţi un lucru bun, debanaţi jucătorii, refaceţi momentul iertării, din moment ce sunt 4 servere într-unul! :))

 

Salut,

 

Deci si eu cu 11 luni vechime nu as avea ce sa caut pe rpg1 lider, corect?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Infernus5551 said:

Dar daca pe 2 suntem in mafie , iar pe 1 avem interdicție , ce se întâmplă doctore m

 

Vei rămâne în facțiune, până când renunți sau ești dat afară din varii motive. După ce ieși, ai interdicție pe respectivul cont cu care ești în gang. Pe restul conturilor cu care nu ești în gang, ai interdicție la fel ca până acum.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DarK4MooN said:

 

Salut,

 

Deci si eu cu 11 luni vechime nu as avea ce sa caut pe rpg1 lider, corect?

 

 

Depinde de facţiune, dar puteau discuta (supervizorii rpg 1&2). Nu am nimic cu cei de pe RPG 2, sunt ex-Lider acolo, ştiu că fiecare jucător îşi doreşte mai mult sau mai puţin să fie promovat, dar eu îţi dădui un exemplu facţiunea El Loco Cartel (rpg 1), care are un Lider incapabil să se ocupe de acel gang. Fuziunea nu oferă garanţia că serverul va avea 500-600 de jucători online după ora 18-19 sau în perioada warurilor. Din câte îmi aduc eu aminte, nu prea văd niciun ex-Lider de pe rpg 3 încă prezent în funcţia de Lider. :)) 

 

@ Kelton Fuziunea are loc într-o săptămână aglomerată pentru mai mult de 50% din jucătorii activi, media de playeri 100-200 reali / zi (poate nici ăia), vezi maxim 300 seara. De ce nu avem raport opţional pentru această săptămână? Vrei să ne batem capul?!

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, South Max said:

 

Depinde de facţiune, dar puteau discuta (supervizorii rpg 1&2). Nu am nimic cu cei de pe RPG 2, sunt ex-Lider acolo, ştiu că fiecare jucător îşi doreşte mai mult sau mai puţin să fie promovat, dar eu îţi dădui un exemplu facţiunea El Loco Cartel (rpg 1), care are un Lider incapabil să se ocupe de acel gang. Fuziunea nu oferă garanţia că serverul va avea 500-600 de jucători online după ora 18-19 sau în perioada warurilor. Din câte îmi aduc eu aminte, nu prea văd niciun ex-Lider de pe rpg 3 încă prezent în funcţia de Lider. :)) 

 

@ Kelton Fuziunea are loc într-o săptămână aglomerată pentru mai mult de 50% din jucătorii activi, media de playeri 100-200 reali / zi (poate nici ăia), vezi maxim 300 seara. De ce nu avem raport opţional pentru această săptămână? Vrei să ne batem capul?!

 

 

A zis omul ca toti jucatorii ce sunt intr-o factiune, la momentul fuziunii, vor primi cate un "Raport optional" pe care il pot folosi oricand doresc. Ai citit macar tot anuntul? Fiecare lider, helper, admin s.a.m.d, a muncit pentru functia respectiva. Nu poti veni tu si sa ii scoti gradul doar pentru ca faci fuziune, e foarte normal ca toata lumea sa ramana cu functia iar cei ce sunt capabili vor rezista, logic, cei ce nu vor face fata, fie vor renunta de buna voie pe parcurs, fie vor gresi si vor fi scosi. Nu inteleg ce e atata tam-tam pe un subiect atat de simplu.

Link to comment
Share on other sites

Ar fi mers un business de tip "bursa de valori" pe langa implementarea acestui sistem de actiuni, am mai facut propunerea, acum sa vedem daca va fi luata in seama.

Edited by Vanity
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, winny said:

A zis omul ca toti jucatorii ce sunt intr-o factiune, la momentul fuziunii, vor primi cate un "Raport optional" pe care il pot folosi oricand doresc. Ai citit macar tot anuntul? Fiecare lider, helper, admin s.a.m.d, a muncit pentru functia respectiva. Nu poti veni tu si sa ii scoti gradul doar pentru ca faci fuziune, e foarte normal ca toata lumea sa ramana cu functia iar cei ce sunt capabili vor rezista, logic, cei ce nu vor face fata, fie vor renunta de buna voie pe parcurs, fie vor gresi si vor fi scosi. Nu inteleg ce e atata tam-tam pe un subiect atat de simplu.

 

Păi şi unde văzuşi tu că specifică Kelton "raportul de activitate este opţional în perioada 26.06.2023 - 02.07.2023? Acel raport opţional îl primesc jucătorii după ce va avea loc fuziunea, nu înainte şi nici în timpul săptămânii. Faptul că este promovat la Lider pe un Server (rpg 2), şi este transferat pe (rpg 1), nu este acelaşi lucru. Tu înţelegi că acum vor fi 2 Lideri, iar cei de pe RPG 1 vor fi neîndreptăţiţi? Faptul că vine un Lider care poate sta şi 50 de ani în funcţie, va dezavantaja un jucător de pe RPG 1 şi poate chiar de pe RPG 2. 

 

Ar trebui să existe o perioadă de timp în care poţi fi Lider, deoarece membrii facţiunilor îşi doresc acest grad, dar au foarte mult timp de aşteptat. Practic oferi un grad mai multor persoane, lucrurile să fie mereu în schimbare, după o perioadă de timp te plictiseşti şi nu mai ai acelaşi  "hype". Dacă îndeplineşti o perioada anume, 6-12 luni fără warn, să poţi fi promovat la funcţia de Helper & posibilitatea de a continua ca membru Rank 5 / Sublider în acea facţiune, pentru a se oferi şansa şi altor jucător să devină Lideri.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.