Jump to content

Interviu #57 - Allice - Social Media Manager


Skipper
 Share

Recommended Posts

Salutare dragi membrii ai comunităţii, astâzi o avem invitată pe Allice, cea care se ocupa de administrarea paginilor de socializare B-Zone.




Skipper: Bună Allice! Îţi mulţumesc pentru că mi-ai acceptat invitaţia!


Allice: Hello! Mă bucur că am fost invitata acestui interviu!


Skipper: Eşti la facultate? Dacă da, la ce facultate ai dorit să urmezi?


Allice: Da, sunt la facultatea de Resurse Umane din Iași, Universitatea Alexandru Ioan Cuza.


Skipper: Ai un job? Dacă da, ne poţi spune care este acela?


Allice: Da, am un job. Sunt web designer, content editor & video editor la o agenție de marketing din Iași. La job mi se mai spune și „Social Media Queen”


Skipper: Cum îţi împarţi timpul între facultate şi serviciu?


Allice: La un moment dat devine simplu să merg și la facultate și la job. Este mai dificil în sesiune când am foarte mult de învățat.


Skipper: Care sunt pasiunile tale?


Allice: Cititul, jocurile pe calculator, editarea video, scrisul, designul.


Skipper: Ce îți place să faci adeseori în timpul tău liber?


Allice: Ies împreună cu Bobo, cu prietenele, joc League of Legends, citesc, mă uit la filme.


Skipper: Cum te vezi în viitor peste 5 ani?


Allice: O întrebare interesantă. Deobicei îmi place să mă gândesc doar la prezent, dar îmi doresc ca peste 5 ani să fiu căsătorită cu Bobo și să am un job pe domeniul Resurselor Umane.


Skipper: Ce jocuri îţi plac?


Allice: League of Legends, GTA V, DOTA, WoW, Lineage2, Outlast, Skyrim.


Skipper: Când și cum ai auzit de B-Zone?


Allice: De la Bobo, acum 2 ani jumătate.


Skipper: Cum te-ai cunoscut cu Bobo?


Allice: La un majorat. El era fotograful.


Skipper: Dacă ar fi să te muți pentru totdeauna într-un alt loc, care ar fi acela?


Allice: U.S.A! Living the American Dream. Visez să ajung în California, New York și Hollywood.


Skipper: Care sunt primele persoane pe care le-ai cunoscut de pe comunitate?


Allice: DaniSteptu, Nicolas, Kelton și KillerFish.


Skipper: Nu toţi stiu că unele idei pentru comunitate îţi apartin. Ne poţi spune câteva dintre ele?


Allice: Îmi aparțin unele fotografii de pe facebook, concursul B-Creative, concursul „Guess the car” de pe facebook și altele.


Skipper: La ultimul concurs organizat de tine spuneai că urmează multe alte surprize. Ne poţi spune ce concursuri doreţti să organizezi?


Allice: Nu știu exact ce voi mai organiza pe B-Zone, dar cu siguranță mă voi gândi și voi anunța personal.


Skipper: Cum ţi se pare până în momentul de faţă secţiunea "Interviews", crezi că trebuie schimbat ceva?


Allice: Cred că este o metodă foarte bună de a cunoaște persoanele de pe B-Zone!


Skipper: Ce ai dori să vezi pe serverele B-Zone RPG în viitorul apropiat?


Allice: Mai mulți playeri și un nou RPG!


Skipper: Cum vezi comunitatea B-Zone peste 2 ani?


Allice: Mult mai dezvoltată și extinsă, cu mai multe update-uri și idei creative.


Skipper: Cum ţi se pare evoluţia serverului RPG4 de la deschiderea acestuia şi până în prezent?


Allice: Nu joc pe serverul RPG4, dar din câte am observat a evoluat destul de mult de la deschidere. Astfel, așteptăm un nou server!


Skipper: În viitorul apropiat vezi deschiderea unui nou server de SA:MP, şi anume RPG5?


Allice: Da, cu siguranță!


Skipper: Ce părere ai despre cei care lucrează la dezvoltarea serverelor RPG, Kelton, Killerfish, Blackthief, Adi? Îi poţi descrie pe fiecare în câteva cuvinte?


Allice: Kelton – Este o persoană hotărâtă și serioasă care vrea ca acest server să devină cel mai bun!


Killerfish – Un script developer bun cu un simț al umorului dezvoltat. Îl apreciez foarte mult.

Blackthief – Un web developer cu idei foarte bune!

Adi – Un alt script developer bun. Am o părere foarte bună despre el!

Toți sunt foarte buni. Împreună au reușit să aducă această comunitate la un nivel înalt.

Skipper: Ţi-ai făcut noi prieteni pe această comunitate?


Allice: Da, pe Petronella și Kobo.


Skipper: Îţi mulţumesc pentru că mi-ai acceptat invitaţia de a te intervieva şi îţi doresc mult succes în tot ceea ce îţi doreşti să realizezi!


Allice: Mulțumesc, la fel! Mă bucur că am putut participa la acest interviu! Multă distracție tuturor jucătorilor de pe B-Zone! GG, WP!



Acesta a fost interviul meu alături de Allice. Aştept păreri din partea voastră!



Link to comment
Share on other sites

Casa de piatra peste 5 ani! Frumos interviu!

Link to comment
Share on other sites

NicE! Casa de piatra! :D

Link to comment
Share on other sites

Un interviu foarte frumos si ce sa spun Casa de piatra peste 5 ani. Dar aici o sa spun si eu o parere despre deschiderea RPG-ului 5, cam naspa, cand a fost deschis RPG:4 toti au plecat acolo si RPG:3 a devenit cam pustiu, eu zic ca era mai bine sa nu deschideti RPG:4 pana nu se faceau 1000/1000 si pe RPG:3. Si daca tot o sa citeasca cineva acest comentariu puteti sa bagati Dunride (Dune) in DS? Salut!

Link to comment
Share on other sites

Hei! Frumos interviu. :X Felicitări!

 

Nu m-am gândit niciodata că o să ajung să te cunosc în realitate și nici o secundă nu mi-a trecut prin cap că o să devenim și prietene :* . Mă bucur că am avut ocazia aceasta, sunt fericită că nu esti una dintre fetele acelea care stă și vorbește doar despre băieți și ce mai e nou în modă. Aștept invitația la nuntă, dar sper să fie cât mai curând <:-P<:-P<:-P .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.