Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Faction Leader Rules


Kelton
 Share

Recommended Posts

3gNkq23.png

Salut,

 

După cum am mai anunțat, actualizăm pe rând regulamentele importante de pe comunitate. Mai jos veți avea un link cu varianta beta a regulamentului actualizat al liderilor. Dorim să aflăm părerea voastră despre acest regulament, dacă e ceva ce credeți că ar mai trebui precizat, dacă e vreo regulă care nu ar trebui să fie acolo etc.

 

Ca de fiecare dată, dacă lăsați un comentariu despre o modificare argumentați răspunsul și veniți cu soluții.

Rog liderii să își lase părerile în secțiunea liderilor pentru a fi mai ușor de urmărit părerile voastre.

 

Link regulament: http://imgur.com/a/WPbY9

 

P.S.: I am sorry for foreign players but at this time we do not have an English variant for you.

Link to comment
Share on other sites

Extrem de ok.

Imi place ca s-au diminuat zilele pentru dobandirea rank-urilor.

Ideea de alegere a unui sublider de rank 3+ din factiune este si ea buna, unii muncesc sa ajunga acolo si altii primesc direct :).

 

Link to comment
Share on other sites

O singura modificare, in rest e perfect, sa fie permis sa aduci orice sub lideri vrei tu, adica daca tu consideri (de ex la mafie) ca membrii tai nu sunt buni la arme (dovada fiind si wars->view all) de ce sa le dai? Pentru un log nenorocit? Asa iti aduci tu oameni si ridici factiunea.

Link to comment
Share on other sites

"Liderii de ganguri care au intr-o luna cel putin 10 membrii banati pentru coduri, necooperare la control sau interdictie pe conturile secundare vor fi inlaturati din functie. (Sanctiune: Demitere"). Pai scuza-ma, dar cu ce este un lider responsabil ca membrii lui primesc ban, cu atat mai mult, un lider nu are acces la ip-uri, "interdictie pe conturile secundare", de unde sa stie un lider daca are interdictie sau nu pe conturile secundare. Sunt 100% de acord anticodati, dar liderul nu inteleg de ce ar fi "responsabil" pentru ca "niste unii" joaca cu coduri. Asta e responsabilitate adminilor, a voastra cu anti-cheat-ul.

Link to comment
Share on other sites

@@Kelton,

 

Everything seems to be okay but '30 hours played per month'. I think it must be increased to at least 60 hours played per month. As most of the leaders are inactive so they must be forced to be online much more as the faction members might encounter many problems which they want to discuss with the leader. 30 hours played means just 1 hour per day which is very low for a leader, in my opinion it should me 2 hours at least per day so the faction can be run in a better way with active leader.

Link to comment
Share on other sites

2. Subliderii factiunii,

 

Mi se pare incorect sa poti alege ca sublideri doar din membrii de rank 3+ ai factiunii. Ar fi mai ok ca in prima saptamana de lider ca liderul sa aibe dreptul de a-si alege oricare 2 sublideri. Dupa acea saptamana, el sa fie nevoit sa ofere functia doar celor care au detinut minim rank 3 intr-o factiune de acel tip. In acest mod, sunt rasplatiti doar cei care s-au straduit sa detina minim rank 3, iar cei care de obicei iau r6 "pe pile", se vor imputina.

 

7. Promovare membri

 

Intervalul de promovare era foarte decent inainte, acum s-a scurtat prea mult.

Link to comment
Share on other sites

"Liderii de ganguri care au intr-o luna cel putin 10 membrii banati pentru coduri, necooperare la control sau interdictie pe conturile secundare vor fi inlaturati din functie. (Sanctiune: Demitere"). Pai scuza-ma, dar cu ce este un lider responsabil ca membrii lui primesc ban, cu atat mai mult, un lider nu are acces la ip-uri, "interdictie pe conturile secundare", de unde sa stie un lider daca are interdictie sau nu pe conturile secundare. Sunt 100% de acord anticodati, dar liderul nu inteleg de ce ar fi "responsabil" pentru ca "niste unii" joaca cu coduri. Asta e responsabilitate adminilor, a voastra cu anti-cheat-ul.

Cum a spus și el, ce poate face un lider mai mult decât a atrage atenția unui membru, dacă respectivul are cod și liderul nu-și dă seama, ce se întâmplă?

Link to comment
Share on other sites

Toti zic ca e perfect, pentru ca nu cunosc sau nu ii intereseaza. Eu as avea de adaugat cate ceva, de exemplu, eu am doua locuri libere in factiune si vreau sa recrutez, nu e logic sa tin minim 24 de ore aplicatiile deschise ca sa recrutez 4 playeri, dintre care doi vor intra. In cele 24 de ore minime, mie imi pot aplica 100 de playeri, cum aleg eu 4 din 100? Trebuie regandit acolo putin.

O alta modificare este cea a testului, nu ne puteti impune 15 intrebari, pentru ca regulamentul FBI-ului, spre exemplu, este mult mai complex ca a unei factiuni de Taxi spre exemplu, de unde rezulta ca trebuie mai multe intrebari, era ok asa regula aceea cu maxim 20 de intrebari.

Ultima observatie :)) este cea cu perioada de promovare, stergerea sanctiunilor. Nu inteleg de ce vreti sa le scadeti, asa vom avea numa "legende" pe B-Zone, rank 5 peste tot(obtinut in 3 luni) intr-un departament, nu mi se pare normal fata de altii care au stat si 8 luni pentru un rank 5.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Intervalul de promovare era foarte decent inainte, acum s-a scurtat prea mult.

Totuși, suntem pe un joc, intervalul de promovare înainte, era mai mare, să stăm un 1 an pentru un rank 5 .. mi se pare aiurea.

 

 

@, Ți se pare puțin 30 de ore pe lună? Unii mai au și viața personală, nu stau pe un joc 24/24.

Edited by Cristina
Link to comment
Share on other sites

1.Ai putea adaugă un maxim de zile(2 ani cred ca e suficient) . Sunt lideri care nu isi mai fac asa de bine treaba(fac doar minimul) si sunt sublideri care așteaptă de mult aceasta funcție si au o activitate dubla.
2. Noi ca membri normali trebuie sa jucam 20 de ore si liderul 30, mie mi se pare cam puțin.
3. Sa stai 24 de ore cu aplicațiile deschise pentru 1 sau 2 locuri e mult.

4. 5 zile mi se pare un timp destul de mare pentru a raspunde la o aplicatiie. 3 zile mi se pare ok.

 

Repet aceasta este doar opinia mea.

Edited by Cristi G
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare mult prea mult sa trebuiasca sa ti aplicatiile deschise minim 24h.. Am urmarit o data, la o factiune de tip taxi s-au adunat 9 pagini de aplicatii in 2h, ganditi-va putin cate se aduna in 24h?

Link to comment
Share on other sites

2. Subliderii factiunii,



Mi se pare incorect sa poti alege ca sublideri doar din membrii de rank 3+ ai factiunii. Cel mai bine e sa ramas cum a fost, mi se pare cel mai corect.



7. Promovare membri



Intervalul de promovare era foarte decent inainte, acum s-a scurtat prea mult.



"Liderii de ganguri care au intr-o luna cel putin 10 membrii banati pentru coduri, necooperare la control sau interdictie pe conturile secundare vor fi inlaturati din functie. (Sanctiune: Demitere").Pai de unde sa stie un lider daca are cod sau nu? Cu ce e de vina el? Mi se pare total gresita aceasta regula.



Propun sa se scoata orele jucate pentru jucatori, si asa erau putine aplicatii, dar acum sunt si mai putine, altii nici numai joaca din aceasta cauza.



Recrutarea membrilor, din cauza ca sunt putine aplicatii, cum sa mai bagam in factiune membri, adica eu stau deja de 7 zile cu cateva aplicatii decente, care le accept, dar cand vor fii 2 pe un loc, cum voi avea membri la war, este total inutila aceasta regula!



Link to comment
Share on other sites

 

2. Subliderii factiunii,

Mi se pare incorect sa poti alege ca sublideri doar din membrii de rank 3+ ai factiunii. Cel mai bine e sa ramas cum a fost, mi se pare cel mai corect.

7. Promovare membri

Intervalul de promovare era foarte decent inainte, acum s-a scurtat prea mult.

"Liderii de ganguri care au intr-o luna cel putin 10 membrii banati pentru coduri, necooperare la control sau interdictie pe conturile secundare vor fi inlaturati din functie. (Sanctiune: Demitere").Pai de unde sa stie un lider daca are cod sau nu? Cu ce e de vina el? Mi se pare total gresita aceasta regula.

Propun sa se scoata orele jucate pentru jucatori, si asa erau putine aplicatii, dar acum sunt si mai putine, altii nici numai joaca din aceasta cauza.

Recrutarea membrilor, din cauza ca sunt putine aplicatii, cum sa mai bagam in factiune membri, adica eu stau deja de 7 zile cu cateva aplicatii decente, care le accept, dar cand vor fii 2 pe un loc, cum voi avea membri la war, este total inutila aceasta regula!

 

Sunt PRO.

Să se scoată regula aceea cu 30 de ore pentru a aplica într-o facțiune, cea cu 20h pe lună este acceptabilă.

Mai mult, pierdeți playeri decât să câștigați cu această regulă.

Edited by Cristina
Link to comment
Share on other sites

Salut, sunt perfec de acord cu noul regulament in special cu regula la sublideri ( eu chiar o aplicasem de minim 2 luni de zile, ma bucur ca o sa fie si scrisa in regulament, in acest fel "prietenii" nu o sa mai aiba motiv sa se supere cand le spun ca nu aduc de afara, nu dau sub pe "pile" etc... ( cu aceasta ocazie se vor face mai putine favorizari pe servar ceea ce ma bucura, nu mi se parea corect ca un membru sa stea intr-o factiune pana la rank 5 si liderul sa aduca un sub de afara in loc sa-l promoveze pe acel membru.

Desi la factiunii aceasta regula mi se pare de nota 10 nu pot spune acelasi lucru si despre mafii deoarece daca un membru detine rank 4 intr-o mafie beneficiaza de combat+tec ceea ce mi se pare destul de avantajos la war si daca un membru are rank 4 de ce sa nu aleaga ( liderul) inca 2 membrii care au sub rank 4 si sa le dea sub-lider in acest fel o sa aiba 3 membrii cu tec si combat ( parerea mea este ca in mafie marele avantaj in a promova un membru de la rank 4 la rank 6 este doar ca o sa aiba in log frumos in rest nu cred ca este mai avantajos pentru mafia respectiva.) Tin sa mentionez ca acestea sunt doar niste pareri personale, posibil sa fie gresite sau nu.

 

Sunt perfect de acord cu noul regulament insa am aceasi nelamurire ca si ( Hi im vulpea) : desi nu sunt lider de mafie si nu ar fi treaba mea mi se pare putin cam aiurea aceasta regula ( fara suparare)

""Liderii de ganguri care au intr-o luna cel putin 10 membrii banati pentru coduri, necooperare la control sau interdictie pe conturile secundare vor fi inlaturati din functie. (Sanctiune: Demitere")"

 

Stiu ca toate aceste reguli sunt bine gandite si facute cu cap dar nu am aceasi parere si despre aceasta regula ,ce vina ar avea un lider ca membrii lui folosesc hack-uri?

Expluzand acea regula pot spune ca sunt foarte multumit de noul regulament sau mai bine zis actualizarea regulamentului, de la mine aveti nota 10 pentru el. Multumesc frumos pentru timpul acordat citirii acestui mesaj. O zi faina!

 

Edited by AuDv
Link to comment
Share on other sites

@, Prietene, ai rank 5 bravo tie, dar ce ziceai ca ti se pare putin 30h pe luna ca lider? ca tu ai 20 ca si membru. Tu luna asta abia ai o ora jucata si te pui sa comentezi de activitatea liderilor, eu ca lider trebuie sa stau foarte mult pe website, sa raspund la aplicatii,reporturi,inactivitati,demisii etc. Tu ca membru ce faci? un amarat de raport care il faci pe joc, deci automat tu cand iti faci treaba faci si orele jucate, eu dupa ce imi termin treaba pe website mai trebuie sa intru 30h si pe joc, asa ca te rog eu nu mai comenta daca nu ai habar ce e ala lider.

2. Dupa noul sistem eu trebuie sa muncesc ca robul pe website, crezi ca o sa imi pice usor sa mai fac si orele in joc?

Link to comment
Share on other sites

@,

Prietene, ai rank 5 bravo tie, dar ce ziceai ca ti se pare putin 30h pe luna ca lider? ca tu ai 20 ca si membru. Tu luna asta abia ai o ora jucata si te pui sa comentezi de activitatea liderilor, eu ca lider trebuie sa stau foarte mult pe website, sa raspund la aplicatii,reporturi,inactivitati,demisii etc. Tu ca membru ce faci? un amarat de raport care il faci pe joc, deci automat tu cand iti faci treaba faci si orele jucate, eu dupa ce imi termin treaba pe website mai trebuie sa intru 30h si pe joc, asa ca te rog eu nu mai comenta daca nu ai habar ce e ala lider.

2. Dupa noul sistem eu trebuie sa muncesc ca robul pe website, crezi ca o sa imi pice usor sa mai fac si orele in joc?

 

Am inactivitate prietene! A fost doar o părere. Edited by Cristi G
Link to comment
Share on other sites

Imi place de cei care n-au nicio treaba cu functia de lider si spun ca ar trebui sa creasca numarul de ore, ca ar trebui sa dreaga si sa faca. Activitatea unui lider (in special din departament) se bazeaza pe forum si rpg. 4-5 reclamatii pe zi, trebuie sa astepti sa puna membrul dovada, explicatie, poate intrebi un admin eventual, aplicatii, statistici pe forum, moderarea sub-forumului factiunii, ai ce face ca lider, nu doar te joci, tastezi [/members] si dai rank.

Am fost lider 6 luni la un departament si stiu cu ce se mananca functia, nu sunt necunoscator. Deschideam aplicatiile 2-3 ore si primeam deja vreo 50 de aplicatii, aveam 3 locuri libere si vreo 20 de candidati erau potriviti cu o aplicatie buna, nu aveam cum sa accept atatia pe un singur loc. Cum zice si MaxyMuSs, daca tin aplicatiile deschise 24 de ore se vor strange peste 200 aplicatii si daca am tot 3 locuri cum fac? Stau toata ziua si ma holbez la aplicatii gandindu-ma pe cine sa accept si pe cine sa resping desi majoritatea aplicatiilor sunt bune?

Partea cu schimbarile timpului de rank up la fel, mi se pare aiurea in special la departamente. Tocmai ne plangeam intr-un topic ca nu avem suspecti, dar cu 15 rank4+ in fiecare departament cum o sa fie, o sa ne creasca suspectii sau cum?

Imi place chestia cu motiv de respingere pentru fiecare aplicatie, o sa reduca mult favorizarile si o sa fie ca acum vreo 2 ani cand liderii erau obligati sa ofere motiv.

 

Link to comment
Share on other sites

Clar contra la recrutarea subliderilor, fara suparare dar e cea mai mare porcarie pe care am vazut-o in viata mea. Efectiv nu poti da sublider unei persoane pe care nu o cunosti. Un sublider daca il duce mintea ii poate scoate functia liderului sau, asa ca mai bine ramane cum era inainte, pentru ca asa stii ca dai sublider unei persoane pe care o cunosti si niciodata nu iti va face rau, te va sprijini.

Si alta porcarie, aia cu 10 jucatori banati, la fel de proasta regula, liderul nu trebuie sa aiba de "suferit" pe urma unor idioti care folosesc codul fara nestiinta. Daca liderul avea puterea de a ordona un jucator sa nu foloseasca coduri, atunci da, perfect normala regula, dar asa.. chiar nu are sens. Nu mai bine puneti voi mana la contributie si faceti odata anticheat-ul ala si terminam cu tot balamucul asta cu codatii?

Link to comment
Share on other sites

 

2. Subliderii factiunii,

Mi se pare incorect sa poti alege ca sublideri doar din membrii de rank 3+ ai factiunii. Cel mai bine e sa ramas cum a fost, mi se pare cel mai corect.

7. Promovare membri

Intervalul de promovare era foarte decent inainte, acum s-a scurtat prea mult.

"Liderii de ganguri care au intr-o luna cel putin 10 membrii banati pentru coduri, necooperare la control sau interdictie pe conturile secundare vor fi inlaturati din functie. (Sanctiune: Demitere").Pai de unde sa stie un lider daca are cod sau nu? Cu ce e de vina el? Mi se pare total gresita aceasta regula.

Propun sa se scoata orele jucate pentru jucatori, si asa erau putine aplicatii, dar acum sunt si mai putine, altii nici numai joaca din aceasta cauza.

Recrutarea membrilor, din cauza ca sunt putine aplicatii, cum sa mai bagam in factiune membri, adica eu stau deja de 7 zile cu cateva aplicatii decente, care le accept, dar cand vor fii 2 pe un loc, cum voi avea membri la war, este total inutila aceasta regula!

 

 

Pro, are dreptate ce zice, mai ales faza cu wipe-ul, nu ai de unde sa stii ca X sau Y are cod.

Regula cu subliderii mi se pare tampita, in mafii mai chemi pe X pe Y sa te ajute sa iei turfuri, asa daca am o factiune cu 6 membrii rank 3+ si toti fac - eu ce fac cu mafia? Propun sa ramana regula cu subliderii din afara, sa-i poti aduce cand vrei.

Edited by South Hayden NCS
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.