Jump to content

Ce genuri de jocuri preferaţi?


BIS aka OldNab
 Share

Ce genuri de jocuri preferaţi?  

107 members have voted

  1. 1. Ce genuri de jocuri preferaţi? (sondaj)

    • Acţiune & Aventură
      35
    • Online
      47
    • RPG
      63
    • Simulator
      30
    • Sport
      21
    • Strategie
      28


Recommended Posts

15 hours ago, .Andreii. said:

Prefer jocurile online si RPG, deoarece imi place sa interactionez cu alti oameni de pe intreg mapamondul. Prin intermediul jocurilor online am legat stranse prietenii virtuale care persista si acum!

Răspuns copiat, avertisment.

Link to comment
Share on other sites

Prefer jocurile de tip Strategie si Actiune si Aventură mai ales Dota2 care am avut in jur de 500 de ore in el, dar m-am lăsat deoarece nu am mai avut cu cine să mă joc si Spider-Man Miles Morales deoarece are un gameplay si o poveste deosebită.

Link to comment
Share on other sites

Simulatoarele si cele de strategie ma atrag cel mai tare.

Simulatoarele daca sunt bine facute, sunt cele mai bune feluri de a testa posibilitati din viata reala sau doar sa te distrezi. Iar cele de strategie, daca sunt pe nivele de dificultate, sunt cele mai forta jocuri, pentru ca iti pun mintea la incercare, iti fac un challenge constant si te tin in priza.

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2021 at 9:53 PM, LSSICatalinMD said:

Simulatoarele si cele de strategie ma atrag cel mai tare.

Simulatoarele daca sunt bine facute, sunt cele mai bune feluri de a testa posibilitati din viata reala sau doar sa te distrezi. Iar cele de strategie, daca sunt pe nivele de dificultate, sunt cele mai forta jocuri, pentru ca iti pun mintea la incercare, iti fac un challenge constant si te tin in priza.

Comentariu copiat, avertisment.

Link to comment
Share on other sites

I'm not sure if Chess is a strategy game but I choose it for this reason.

Because it's the only fair game and help us to improve our neuroplasticity.

Edited by CouldnoT
Link to comment
Share on other sites

In general simulatoare, shooter si rpg.

De exemplu Arma 3 care îți simulează perfect un război sau pur si simplu viața de armata (exceptând serverele real life) si World of Warcraft, pentru ca te lasă sa experimentezi o groaza de chestii noi si poveștile sunt chiar captivante + ca îți poți face o groaza de prieteni in jocurile de genul.

Link to comment
Share on other sites

Mereu am iubit și voi iubi jocurile de tipul RPG, Simulator, Racer Arcade și Open-World. Jocul meu preferat din toate timpurile este și va fi Grand Theft Auto: San Andreas, deoarece este jocul care are toate cerințele pe care un fan avid al jocurilor și le-ar dori, de la elemente RPG (haine, frizuri, bărbi, sală de fitness), la o hartă foarte mare pentru PlayStation 2 și anul 2004, până la misiuni și o poveste foarte cuprinzătoare și extrem de captivantă, care a rămas memorabilă și în zilele noastre. Alături de San Andreas, mai iubesc sincer jocuri precum Manhunt, Bully, GTA: Vice City și Need for Speed: Carbon, toate aceste jocuri fiind niște jocuri vechi, dar memorabile, pe care vi le recomand oricând cu cea mai mare și sinceră plăcere.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.