Jump to content

Cum consideraţi acest job? / What do you think about this job?


 Share

Hoţ de buzunare / Pickpocketer  

697 members have voted

  1. 1. Doriţi acest job în joc? / Do you want to see this job in the game?



Recommended Posts

@, în funcţie de skill se vor putea fura între 500 şi 1000$, indiferent câţi bani are victima.

Mai bine ar fi un job legal in care trebuie sa transporti diferite lucruri, de exemplu un DFT-30 iar la folosirea comenzii /work sa se pune automat o masina sau niste lemne pe ea.

Link to comment
Share on other sites

Am votat da deoarece imi place ideea. Un job nou e oricand binevenit. Totusi nivelul de wanted mi se pare prea mic pt un job atat de "periculos". Eu zic ca ar fi mai bn w2 fara drept de predare sau w3-4 cu drept. Pana la urma se poate castiga pana la 1k, nu ? Si goldul e o idee buna. Chiar daca e putin, usor usor se strange + ca e o noutate.

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere nu suna foarte ok. Ganditi-va la playerii noi care dupa ce ca nu-si gasesc loc in factiuni mai sunt si jefuiti, nu ar fi ceva ok. O sa se faca abuz, o sa stea toata lumea la truck si cand coboara cineva toti sar pe el. Daca la skill 1 iei 500$, sunt 500$ pentru care respectivul a facut o tura de truck, deci nu e prea ok ca tu sa ii furi in 2 minute. Multi playeri de level 5+ dau zilnic [/n] ca isi doresc un biz, o casa sau o masina puternica si noi le spunem sa mearga sa munceasca. Ce spor vor mai avea cand se vad jefuiti chiar la drumul mare?

 

Am inteles eu gresit, o sa revin cu o parere.

 

 

Lasati goldul ala la o parte, ganditi in ansamblu.

Edited by Wizzle
Link to comment
Share on other sites

VaIdeea este buna insa ce ar fi si mai bine este ca la acest job:
Varianta 1: sa avem acces la o comanda gen check si sa vedem cati bani are victima in mana. Comanda, pentru a fi folosita, trebuie ca hotul sa stea in apropierea victimei cateva secunde 2-3. Aceasta comanda sa mearga ori la 10 minute, ori daca nu si la o ora (sa scada in functie de skill). Asadar am evita cazurile in care X are mai putin de 500 de dolari la el.
Varianta 2: sa nu putem da /pickpocket celor ce au bani mai putin sau egal cu 500$.

Link to comment
Share on other sites

@, în funcţie de skill se vor putea fura între 500 şi 1000$, indiferent câţi bani are victima.

Pana la urma, banii furati, vor fi luati sau nu din "portofelul" victimei?

Link to comment
Share on other sites

Imi plage ideea ta cu acest job . Mi-as dori foarte mult acest job . Este singurul job care primesti Gold . sper sa fie acceptat.

Link to comment
Share on other sites

Dacă jucătorul are în mână peste 500$, nu e corect să putem fura doar 500$, cel mai bine ar fi să-i putem fura toţi, ca şi în realitate... Dacă cineva are 1.000 lei, hoţul nu-i va fura doar 500 lei, îi fură toţi.

Ce convenabil ar fi daca ai vinde o masina pe 1kk+ si te jefuieste unul instantaneu, eventual chiar celui caruia i-ai vandut masina. Dupa incepi sa plangi pe report..

 

 

 

Luati toate variantele in calcul, nu dati pro doar de dragul goldului ala..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.