Jump to content

Cum consideraţi acest job? / What do you think about this job?


 Share

Hoţ de buzunare / Pickpocketer  

697 members have voted

  1. 1. Doriţi acest job în joc? / Do you want to see this job in the game?



Recommended Posts

I don't like it..players will lose their money and the "robbers" will receive ONLY wanted 1..(drept).

Edited by rikos
Link to comment
Share on other sites

Este o idee bună, deoarece mulţi ar folosii banca, cu un scop mult mai bun, nu doar "Iau mai mult la PayDay", se mai adaugă "sa nu mă fure hoţii".

O idee bună.

Dar totuşi zic că o ţineţi în stadiul de BETA, să nu se abuzeze ...

Să vedem cum decurg lucrurile..

Link to comment
Share on other sites

Nu mii se pare o idee buna. De ce? Pentru-ca mai ales cei de level mic, muncesc o tura la trucker, castiga 400$, si vine un hot si ii fura toti banii, ce rost mai are acel player sa faca trucker ? Asa mai bine face DM, ca doar tot pierde banii. Sau na, daca tot o sa fie implementata, playerii care sunt pe /sleep sa nu poata fii furati.. Toti acceptati aceasta propunere, ca vezi doamne se da GOLD, dar daca tu pierzi toti banii din cauza hotilor, cu ce te mai ajuta gold-ul ? Eu o sa fiu CONTRA acestui job, deoarece cei de level mic, o sa aiba de suferit.

Edited by M u S a K e RPG 2
Link to comment
Share on other sites

Bkbd4sB.png






Forumul merge ca pe roţile de la golf şi voi vreţi să faceţi alt job.... bine aşa, ce pot să mai spun. În legătură cu job-ul e ok, e gândit bine şi foarte frumos.


Link to comment
Share on other sites

Nu este OK, in momentul de fata joburile, sunt aproximativ egal cautate, si aproximativ egal platite.

Ori voi vreti sa adaugati castigarea Gold-ului la un job, lucru care ar schimba balanta in favoarea lui. Ar renunta toti la Trucker si s-a face hoti de buzunare numai pentru a primii gold.

Ar fi foarte bine daca s-ar egaliza si celalalte joburi, si poate sa se adauge si o ratie de gold la fiecare dintre ele.

Link to comment
Share on other sites

Sună destul de interesant. Totuşi, vor fi.. cât? 450 de jefuiri până la skill 5, lucru care nu este puţin. Toate acestea pentru $1.000, asta dacă respectivul îi are la el?!

Creşteţi măcar la $3.000 sau chiar $5.000, părerea mea.

 

Sau o altă variantă ar fi: câştig de 500 - 1000$ la skill 1 cu şansă 100%, iar pe măsură ce skill-ul creşte, şansa scade, dar suma pe care o poţi fura creşte.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca este o idee buna acest job si sper sa aiba o reusita mare....ca idee,cum ar fi job-ul de sofer de tren?

Link to comment
Share on other sites

Nu va suparati pe mine, insa imi exprim parerea. Ideea e deja implementata pe "N" servere, daca acum ne-am trezit si noi... :))

Faza e ca multi o sa se dea cu capul de monitor cand o sa se lase afk 5 secunde si-o sa se trezeasca fara 1k.

Bine, nu neaparat faza cu afk, dar asa o fi mai usor pentru ciordelei.

 

Totusi, o idee ar fi ca ciordeleii sa nu-ti ia spaga primita de la contravenit pe care abea ai facut-o asa direct, ci sa dureze un 5 secunde, iar in ultimele doua sa apara si celui care urmeaza sa fie jefuit. Sau in ultima, ca sa ai sansa mai mica sa fugi sau sa-i dai box.

Ori asta, ori sa fie o comanda pentru fiecare gen: /checkmoney, /cm, prin care-ti pui mana in buzunar sa vezi daca mai ai portofelul, gen. Iar daca in acele 5 secunde tu dai /cm, sa-ti apara ca FlorinSalamyor incearca sa te ciordeleasca. Si daca nu te verifici, PAC! S-a dus spaga de la contravenit.

 

EDIT: Sa nu uitam ca daca cei care voiau bani isi smulgeau firele din cap la trucker, acum toti o sa se faca ciocardei, o sa piarda oamenii cinstiti care abea au primit spaga si o sa fie practic o nebunie, cum e si cu grafitti-urile. Server DM 80%.

Edited by Officer Gabi
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.