Jump to content

Cum consideraţi acest job? / What do you think about this job?


 Share

Hoţ de buzunare / Pickpocketer  

697 members have voted

  1. 1. Doriţi acest job în joc? / Do you want to see this job in the game?



Recommended Posts

@@Kelton, Hmm, da...intelesesem ca fiecare jucator ma poate fura de 2 ori / payday. Atunci devine ok treaba cu jobul...

 

Edit:

,,Un hoţ va putea jefui un anumit jucător de cel mult două ori în fiecare oră şi va avea o limitare de a putea jefui o dată la 10 minute."

Din asta reiese ceea ce am spus eu, deci de aceea au inteles multi gresit...

Edited by RW Adi007
Link to comment
Share on other sites

Deci ideea in sine este extraordinara. Din ce am inteles eu vine asa. Trebuie sa ai nivel 15+ ca sa poti fi jefuit. Intr-o singura ora ,nu poti fi jefuit de mai mult de 2 ori. Adica vine x la :32 si te jefuieste de 600$ si 7minute mai tarziu y de 500$ dupa care oricine ar incerca sa te jefuiasca,ii apare un mesaj specific ca nu se poate in acea ora,corect ? Cum spunea si cineva mai devreme. Ar fi mai ok sa creasca suma maxima pana la 2000$ dar sansa de succes sa fie mai mica. Sau sa fie precum e la rob. Cu cat cresti in skill,sa fie sansa mai mica sa primesti bani mai multi,dar la skill 5 sa fie o limita superioara de 2000$. Daca ai 35k la tine,sa nu poti fi jefuit decat de maxim 2000$ in caz ca respectivul are skill5 si noroc sa iti sustraga atata. Consider ca ar trebui nivel de wanted 2 cand se fura,furt de bunuri. In cazul masinilor,acestea sunt inapoiate proprietarilor dar la hot de buzunare,ce furi,ramane furat. Chestia cu goldul nu ma intereseaza asa tare ca nu e cine stie ce. Ideea in sine e ca nu ai cum sa pierzi mai mult de 4000$ intr-o singura ora daca ar fi aplicata ideea mea. Asta i-ar indemna pe multi sa isi depoziteze banii mai des,sau sa faca tranzactiile in locuri sigure si sa nu mai umble cu sume astronomice dupa ei,ci sa ii tina in banca . Oricum ar fi,ideea in sine ar fi buna. Doar chestia cu wantedul consider ca ar trebui schimbata catre wanted 2. Sunt pro acest job.

Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, Ba am inteles ideea sugerata de voi. Eu am marit umpic miza in caz ca ati dori sa cresteti castigul de la maxim 1000$ pe furt la 2000$ pe furt. Dar poate pentru unii ar fi considerat prea extrem deci ramane la 1000$. Parerea mea e ca sunt 3 joburi ilegale care iti aduc venit cu CP de 1200$ la 10 minute,iar acesta iti aduce intre 500 - 1000$ la 10 minute,si depinde si daca jucatorul a fost jefuit sau nu . Sunt mai multi factori ce te determina sa te gandesc daca acest job ilegal chiar merita. Daca s-ar adauga mai multi bani,sa zicem maxim 1500$,ar fi worth pentru ca ai un castig peste slujbele ilegale actuale,dar voi decideti asta. Eu decat am venit cu o sugestie. Si presupun ca inca nu s-a discutat daca 500-1000$ este pretul standard pentru toti utilizatorii sau o sa fie si o diferentiere pentru cei cu CP ? Cum e la celelalte joburi.

Edited by PresuPusu S4F
Link to comment
Share on other sites

Naspa jobul !! Toata lumea o sa isi ia acest job pt ca doar tre sa scri o comanda si ai luat bani, iar celelalte ar trebui sa fie scoase deoarece nu s-ar mai duce nimeni la ele. Nu am mai vazut de foarte mult timp pe cineva facand Garbage sau Bus Drive de cand a aparut CJ.. Mai ales cu acest job... Eu zic sa va ganditi cum sa faceti ca joburile astea gen Garbage, Buss si care mai sunt, sa le faceti un update pentru a motiva playeri sa munceasca din nou la ele.

Link to comment
Share on other sites

Buna idee ,este un job destul de ok ,dar nivelul de wanted sa fie w1 cu drept nu fara drept ca doar in viata reala daca furi pe cineva nu vine garda si te omoara ,te baga la puscarie daca te prinde daca nu asta e :)) Iar banii care ai putea sa furi de la alt player sa fie de maxim 1000$ ,ca poate te duci undeva sa faci o afacere ceva si vine un "Hot de buzunare si iti ia toti banii" pai ar fii ciudat .Dar ideea in sine nu este rea .

Link to comment
Share on other sites

@@F4L KillerFish,

Daca ne putem apara intr-un fel, sunt de acord.(Exemplu: X vine la mine si foloseste o comanda pentru a ma jefui, mie imi apare un mesaj "X incearca sa te jefuiasca", iar eu sa am un timp sa ripostez(il omor, fug de el))

Daca nu ne putem apara, nu sunt de acord.

 

Edited by Jomes
Link to comment
Share on other sites

Skill 5 = wanted no drept. De ce?

Mai acu cateva posturi, un player compara acest job cu rob-ul.

La rob poti lua max 5k, iar aici 6K. La rob stai 3000sec, aici 1500 (W6).

Luand in calcul procentajul, nu prea exista sanse sa faci 6k/ora, dar tot nu este corect.

Ar fi bine marirea sumei primita la rob odata cu implementarea acestui job.

Propun si sa nu poti fi jefuit in Safe Zone sau de fata cu politisti. In Safe Zone-uri(CNN-uri mai ales) se fac afaceri multe, playerii avand bani la ei pentru a cumpara mai usor bunuri, sa numai mearga la banca.

Tot odata, pripun ca la toate joburile sa se dea GOLD cand avansezi in skill, asa ar fi corect.

Link to comment
Share on other sites

Nu mi se pare o idee extraordinara.

Imaginati-va, numarul de mute-uri va creste pe zi ce trece. Nu cred ca oricarui incepator i-ar placea ca putinii bani stransi in mai mult sau mai putin timp, sa ajunga in mana unor oameni mai... "il scot de-aici fara sa platesc."

In plus, foarte multi jucatori noi vor aparea pe server, cu un singur scop... ciordeleano.

In afara acestor minusuri, totusi, este o idee foarte buna... privind categoria "Role-Play".

 

Ca un mic vot, acesta ar fi neutru.

 

Aceasta idee aduce din ce in ce mai multi participanti acestui topic. jqeSR1q.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.