Jump to content

RPG Pokemon GO Gift&Quest


Bobo
 Share

Recommended Posts

ro32.png  uk32.png

Draga jucator,

Dorim sa te informam cu privire la noile actualizari de pe serverele RPG B-Zone. Pana pe 28 August ai la dispozitie un nou quest in care trebuie sa prinzi toti cei 150 de Pokemoni.
   

pokemon.jpg

 Questul se bazeaza pe ultima nebunie a momentului, anume Pokemon GO. Incepe vanatoarea de Pokemoni prin tastarea comenzii [/pokeradar] si vei primi un radar ce-ti indica ce pokemoni sunt in apropierea ta. Pentru a prinde Pokemoni vei avea nevoie de Pokeballs, asa ca mergi catre cel mai apropiat magazin 24/7 pentru a-ti cumpara Pokeballs(Tear Gas). De asemenea, tastand comanda [/getgift] vei obtine noi Pokeballs.
In momentul in care, pe radar, vei intalni o steluta, tu trebuie sa te indrepti catre acea directie pentru a gasi pokemonul. Pokemonul va aparea in momentul in care tu ajungi in vecinatatea acestuia. Odata ce te intalnesti cu pokemonul, va trebui sa arunci catre el un pokeball.
Pokemonii sunt in numar total de 150, distribuiti pe intreaga harta a jocului. Dupa ce ai reusit sa ii prinzi pe toti, vei fi rasplatit cu 100 000$, 20 de puncte de respect, 10 puncte pentru jaf, 10 puncte pentru evadare, 200 de GOLD si un Silver Skin aleatoriu.
 

pokeball.jpg

  Dupa cum te-ai obisnuit, orice quest vine la pachet cu un loc special de unde poti sa obtii un cadou. De data aceasta, zona pentru [/getgift] este si ea, in tema, reprezentand un pokeball urias. Acesta se gaseste in vestul orasului Las Venturas, in zona Blackfield College.
O data la 6 ore vei putea ridica un cadou, iar acesta va avea un premiu aleatoriu. Premiul poate fi: intre 5.000$ si 25 000$, intre 1 si 5 puncte de respect, intre 10 si 50 de GOLD. In plus, vei primi 10 Pokeballs garantat.

   Viziteaza sectiunea Server Updates pentru a vedea si celelalte imbunatatiri aduse serverelor. Iti uram spor la prinderea pokemonilor!
 

Echipa B-Zone iti ureaza distractie placuta!

rpg.b-zone.ro:7777 rpg2.b-zone.ro:7777 rpg3.b-zone.ro:7777 rpg4.b-zone.ro:7777 

Link to comment
Share on other sites

ro32.png  uk32.png

Dear players,

We wish to inform you about the new updates taking place on the RPG B-Zone servers. Until the 28th of August you have at your disposal a new quest in which you have to catch all the 150 Pokemon.
   

pokemon.jpg

 The quest is based on the latest trend, respectively Pokemon GO. The hunt for Pokemon starts by typing the command [/pokeradar] and you will receive a radar which indicates what pokemon are near you. In order to catch the Pokemon you need Pokeballs, so go to the nearest 24/7 store and buy Pokeballs(Tear Gas). Also, by typing the [/getgift] command you will receive new Pokeballs.
When you will see on the radar a star, you have to head to that direction in order to find the pokemon. The Pokemon will show up when you are close to it. Once you meet a pokemon, you have to throw a pokeball at it.
The Pokemon are in total 150, placed all over the games map. After you managed to catch them all, you will get rewarded with 100 000$, 20 respect points, 10 rob points, 10 escape points, 200 GOLD and a random Silver Skin.
 

pokeball.jpg

  As you already know, each quest comes along with a special location where you can receive a gift. This time, the [/getgift] area is also themed with a giant pokeball. This can be found in the west of Las Venturas, the area called Blackfield College.
Once every 6 hours you can get your gift, and it will give you a random prize. The prize can be: between 5.000$ and 25 000$, between 1 and 5 respect points, between 10 and 50 GOLD. Moreover, you will receive 10 Pokeballs guaranteed.

   Visit the Server Updates section in order to see all other updates to the servers. We wish you good luck catching the pokemon!
 
 

The B-Zone Team wishes you lots of fun!

rpg.b-zone.ro:7777 rpg2.b-zone.ro:7777 rpg3.b-zone.ro:7777 rpg4.b-zone.ro:7777 

Edited by Bobo
Link to comment
Share on other sites

Cand va suferi si serverul RPG1 update-ul? Apropo, eu as zice sa mariti sansa de castig la spin.

Frate nu's eu dependent sau ceva, dar am vand absolut tot ce am facut in acesti ani sa incerc sa recuper 30kk pierduti, rezultat-ul final...O laie mare am ramas cu o lamaie.

Bobo ai spus " sa stai un an pentru un infernus mi se pare prea mult" si de aia ai schimbat economia. Acuma vii cu update-uri care strica complet server-ul. Nu sunt unicul care a pierdut o suma imensa. Joacate tu cu 100kk sa vedem cat te tine, nu faci cu 1kk m-ai mult. Nu imi spuneti ca am avut eu ghinion deoarece din 30kk++ au fost peste 500 de maini si a dat o laie mare e deja mult daca n-am spart pc-u. Ce sa zic, 2kk se duc in 5 minute.

Edited by A L E X I N O
Link to comment
Share on other sites

@@A L E X I N O,

 

Nu te pune nimeni să joci la păcănele. Ultimele update-uri sunt chiar folositoare, vrei să rămânem tot la acele sisteme vechi din 2009 ? Sistemul de păcănele este pentru cine chiar doreşte să joace, nu trebuie să joace toată lumea la păcănele. În realitate câştigi tot timpul la păcănele ? Nu prea cred, aici depinde de norocul fiecăruia.

 

Revenind la acest topic, un quest cât şi un gift bun, care sperăm să atragă playerii pe server.

Link to comment
Share on other sites

@@A L E X I N O,

 

Nu te pune nimeni să joci la păcănele. Ultimele update-uri sunt chiar folositoare, vrei să rămânem tot la acele sisteme vechi din 2009 ? Sistemul de păcănele este pentru cine chiar doreşte să joace, nu trebuie să joace toată lumea la păcănele. În realitate câştigi tot timpul la păcănele ? Nu prea cred, aici depinde de norocul fiecăruia.

 

Revenind la acest topic, un quest cât şi un gift bun, care sperăm să atragă playerii pe server.

B-zone este in scadere daca nu ti-ai dat seama, si care este motivul? Ghici.

Link to comment
Share on other sites

Cand va suferi si serverul RPG1 update-ul? Apropo, eu as zice sa mariti sansa de castig la spin.

Frate nu's eu dependent sau ceva, dar am vand absolut tot ce am facut in acesti ani sa incerc sa recuper 30kk pierduti, rezultat-ul final...O laie mare am ramas cu o lamaie.

Bobo ai spus " sa stai un an pentru un infernus mi se pare prea mult" si de aia ai schimbat economia. Acuma vii cu update-uri care strica complet server-ul. Nu sunt unicul care a pierdut o suma imensa. Joacate tu cu 100kk sa vedem cat te tine, nu faci cu 1kk m-ai mult. Nu imi spuneti ca am avut eu ghinion deoarece din 30kk++ au fost peste 500 de maini si a dat o laie mare e deja mult daca n-am spart pc-u. Ce sa zic, 2kk se duc in 5 minute.

Vor fi marite in urmatorul update. Nu te astepta niciodata ca dintr-un joc de noroc sa castigi.
Link to comment
Share on other sites

Serverul e plin de copii care atunci când pierd toată averea se lasă de sa:mp. Într-adevăr, la început făceai bani frumoși din păcănele, dar după un restart ce a avut loc câteva zile de la implementarea noului sistem se pierdea tot(și eu am pierdut 5kk[atât aveam]).

 

Cât despre quest și getgift, chiar mă întrebam când se va adăuga. Sincer, în viața reală nu am jucat niciodată acea stupiditate de joc, însă voi încerca aici :))

Link to comment
Share on other sites

Chiar mă gândeam dacă o să vă treaca prin minte adăugarea Pokemonilor pe serverele RPG. Concluzia, B-Zone o să rămână singura comunitate care o să atingă cele mai înalte standarde, păcat că jucătorii aleg comunități fantomă sau cu sisteme copiate în defavoarea calității.

 

Păcat că nu mai vedem serverele full, poate viitoarele update-uri și de ce nu și acesta să arate că B-Zone nu o să se ducă prea curând.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Multumim foarte mult, B-Zone e in crestere, acum va exploda. Daca vor mai fi astfel de update-uri, RPG5 soseste =))

 

 

Bine muncit, felicitari STAFF-ului.

Edited by B4L Arhix
Link to comment
Share on other sites

@@A L E X I N O, Doar 30kk? :)) Am pierdut 45kk s-a dus pe râpă tot ce am muncit. Sper ca acest quest, sa fie folositor si pentru ceilalti playeri care si-au pierdut averea la /spin,/dice. Nu este o sumă asa de mare in joc, dar te poti ridica usorul cu usorul.

Link to comment
Share on other sites

O sa fie si harta cu quest-ul? ca eu nu am chef sa umblu dupa radare..
Interesant update dar m-a luat prin surprindere acea cadere de server fiindca am apucat sa dau rob pe un cont mai mic si nu am luat nimic..am luat doar wanted :)))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.