Jump to content

SAMPCAC 0.7.0 Anticheat


Kelton
 Share

Recommended Posts

22 minutes ago, Kelton said:

Ar fi util dacă ați și citi ce am anunțat și nu ați comenta doar ca niște babe :). AC-ul e opțional până când ne asigurăm că nu există probleme de rulare pentru majoritatea jucătorilor. Când am trecut de această etapă, o să-l facem obligatoriu, la fel cum e și pe celelalte comunități de sa-mp românești. Ciudat e că pe celelalte comunități nu s-a plâns nimeni de el, doar aici v-ați găsit voi cu hate. Mă rog, hai să vedem ce iese. Știm și noi că nu va bloca toate codurile, dar o să-și facă treaba încât să blocheze suficiente coduri, astfel mai reducând numărul total de codați de la waruri. Unii dintre voi faceți hate pentru că n-aveți nimic mai bun de făcut, neavând de fapt vreo treabă cu AC-ul.

Lasă frate ca-i bun, încă merge renko. Exe free de pe net.

Plus ca am raportat de zile bune o problema la forum si va doare efectiv în cot.

Link to comment
Share on other sites

+1 la ce a zis Unchiu.

+2 la ce a zis Kappa, mai putin la aia cu C++ ca nu toata lumea stie sa faca.

+1 la CoolBack.

 

Pe sv lu' Awake o vreme nu mergea niciun cod, era blana rau din ce imi ziceau abonatii, cand la noi se rupea codul. Renko a adus rezultate acolo contra cost, ideea o puteti dezvolta de la sine.

Faza cu AC-ul schimbat la acest UPDATE ... nu stiu ... o sa-l consider un minus. Oricum o sa se dea bypass de sfanta treime la aceste anticheat-uri nu prea folosite.

Link to comment
Share on other sites

Ba eu nush dar de ce sa joci fara cleo cand poti sa o faci?=)Ar trebui sa asculti si de parerile noastre @Keltonca pana la urma cei care lasa comentariu aici sunt persoanele care joaca pe b-zone la fel ca mine.Nu zic sa nu bagi AC dar totusi, fara cleo si sampfuncs?=))Am trecut de faza cu aimbot.cs in cleo si alte chestii, cred ca ti-ai dat si tu seama de asta.De ce sa dminuam numarul de jucatori de pe b-zone cand putem sa-l crestem?Asa ca fapt divers, mai mult de 400 players la ora de varf nu vad pe rpg 1 b-zone, ma indoiesc ca o sa fie toti atati si la ac.

Link to comment
Share on other sites

De ce nu va faceti voi un anticheat (sau sa-l cumparati, nu prea ma pricep la ele, doar din ce am auzit.) care sa nu fie instalat de catre jucatori si admnbot sa dea kick / ban pentru cine foloseste coduri? La aceasta optiune nu va ganditi? doar sa opriti modurile cleo, .asi si asa mai departe?

anticheat-urile astea si sampcac care trebuie instalate o sa se ajunga la modurile default.

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei ce au forumul ALB - > dati jos de tot la forum selectati " Theme", apoi selectati "Default". Cu placere.

 

Cat despre acest AC nu ma prea intereseaza cum nu l-am folosit pe cel vechi, nici pe asta, mor fara cleo si sampfuncs. :)) 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rares Adrian said:

Am fost ba chiar foarte recent, e normal sa fie codati, cat pe un joc mereu o sa fie frustrati care nu joaca bine si apeleaza la coduri, dar hey, ghici ce? pentru asta exista adminii, doar nu-s degeaba pusi.

 

"doar nu-s degeaba pusi."

 

sunt, crede-ma :))

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, XES said:

Nu stiu cand ai fost ultima data la waruri, dar sunt foarte multi codati. Prefer sa ma joc fara CLEO, dar macar stiu ca nu vine unu si imi da 3/3 cand alerg. 

 

Vorbea just. =))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Si asa o sa mearga v2/v3 si v4 sau alte coduri, degeaba va obositi. :)

Link to comment
Share on other sites

Cea mai mare prostie, degeaba dacă cleo mai special modurile din cleo nu o să funcționeze. Drept urmare nimeni nu o să îl folosească, când o să apară un AC mai bun în care CLEO o să funcționeze atunci o să fie și lumea mai mulțumită și AC-ul o să fie folosit.

imageproxy.png

Link to comment
Share on other sites

Un alt udpate care îndepărtează playerii vechi, felicitări!

 

@KeltonDacă tot vrei să faci ceva bun, banează-le toate conturile. Când am propus o regulă, ai dat cu copita cum faci de obicei la o idee bună. Vrei să pari că te descurci singur, dar treaba nu stă chiar așa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kelton said:

Ciudat e că pe celelalte comunități nu s-a plâns nimeni de el, doar aici v-ați găsit voi cu hate.

La noi se permit CLEO/SAMPFUNCS/modloader, pe celelalte comunitati nu aveau voie nici macar cu .ASI, deci la ei a fost chiar un plus anticheat-ul. La noi e un minus in acest moment pentru ca ne ia din avantaje si suntem in primu stadiu de 2 luni jumatate. Asta ca sa nu mai adaug faptul ca nu le-a promis anticheat-ul acum 2 ani. Ei au luat initiativa fara a promite nimic, si toate 3 comunitatile de care vorbim, au anticheat, noi? Am anuntat primii, si inca schimbam de la ACv2 la CAC si ramanem la vechea vorba "vine in curand".

Ma rog, daca vedeti ca nu puteti face mare branza pe plan clientside, de ce nu luati legatura cu unul din "sfanta treime" sa va ajute? Si asta iti garantez ca nu ar fi un plus doar pentru un anticheat clientside, sigur v-ar putea ajuta si cu ceva functii serverside la combaterea full no-recoil-ului, aimbot-ului, triggerbot-ului s.a.m.d.

Renko din cate am auzit ar fi vrut la un moment dat sa va ajute dar voi din orgoliu ati zis nu. Daca povestioara ar fi adevarata, de ce? Chiar vreti sa amagiti playerii incontinuu? Cand o sa vina anticheat-ul? Peste alti 2 ani? De ce nu vreti ajutor din partea cuiva care stie ce-i ala cod, de ce incercati sa faceti voi pe developerii? E cale lunga de la scripter la developer, nici macar Valve nu are anticheat-ul perfect, care e o companie in toata firea, nu o comunitate cu scripteri in pawno precum noi.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.