Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Aţi zburat vreodată cu avionul?


BIS aka OldNab
 Share

Aţi zburat vreodată cu avionul?  

89 members have voted

  1. 1. Aţi zburat vreodată cu avionul? (sondaj)

    • Da
      39
    • Nu
      50


Recommended Posts

Da, fiecare dată când mă urc în avion spun că acesta e ultimul meu zbor și o fac ca să nu mă ia prin surprindere atunci când se dau drumul la măștile de oxigen de sus.

Dacă ajungem la desinație fără a întâlni o astfel de situație, zâmbesc surprins deoarece mă așteptam să cadă avionul.

 

You know, exerciții mentale ca să fii calm în caz de urgență și ca să fii prețuiești când aterizează avionul.

 

PS. By the way, am o întrebare pentru cei care aplaudă când aterizează avionul. Când taximetristul vă duce la destinație tot îl aplaudați?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da si de atunci daca am de mers in UE, ma duc cu masina, peste ocean cand o fi sa ma duc, merg cu vaporu. Prefer sa mor mancat de rechini decat prajit intr un avion. Nu vreau sa mai descriu experienta.

Link to comment
Share on other sites

Da! Am zburat de câteva ori! Pot spune că prima oară nu mi-a plăcut mai deloc, însă am prins gust. Dacă m-ar pune cineva să aleg între a merge cu mașina și a merge cu avionul într-o țară străină, aș alege mersul cu mașina, cu toate că drumul este foarte obositor, poți lua mai multe bagaje, iar transportul în locul respectiv îl ai asigurat. Dacă mergi cu avionul, ajungi mai repede, însă în țara respectivă trebuie să închiriezi o mașină sau să folosești un taxi!

Link to comment
Share on other sites

Da, o experienta frumoasa la inceput, necunoscand sentimentul, dar mai apoi devine destul de casual, sa zic asa.Recomand totusi, deoarece deplasarea cu avionul reprezinta o deplasare intr-un timp foarte scurt, poate cel mai scurt , si riscul unui accident este destul de mic, aici ma refer la cei cu frica asta, pe care am avut-o si eu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.